Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtést ajánlotok 8700k-ra?

Milyen hűtést ajánlotok 8700k-ra?

Figyelt kérdés
Ár maximum 25 ezer.

2018. máj. 11. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Noctua DH14. AM4 kit kell mellé, de még úgy is kijön 25-ből.
2018. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

8700K 1151v2 foglalatos, oda miért kell AM4 kit? 115* foglalatoknál ugyan ott van a processzor és a ventilátor lefogató furatai, szóval ha olyat találsz ami rámegy 1150-re vagy 1155-re, az rá fog menni 1151-re is.


Gépház is fontos lenne, mert van egy szélessége (a hűtőnek a magassága) ami miatt nem biztos, hogy bármilyen hűtő rámegy.


Így látatlanban ha befér, akkor be Quiet Dark Rock Pro 3, olcsóbban Arctic Freezer 33 TR, Cooler master hyper 612 v2, scythe Mugen 5 és társai.


Esetleg használtan:

[link]

(feltéve, hogy be tudod szerelni a gépbe, van neki megfelelő nyílás)

[link]

[link]

[link]

(nincs gari, illetve értékelés sincs, szóval itt óvatosan)

2018. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Wow, hp-s kolléga! :D

A ház egy NZXT H230, viszont a magasság egyrészről mindegy, mert nincs rajta az oldala.

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld pacsik!

2018. máj. 11. 14:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Kérdés még, ha vízhűtés, akkor a ház jó lesz hozzá? Bele fog férni normálisan minden? Vízhűtésekhez annyira nem értek :(
2018. máj. 11. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, a ryzen járt az eszemben tényleg. :D
2018. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A vízhűtésnél az a lényeg, hogy a radiátornak legyen hely. Elnézve a képeit a te gépházadnak elég necces. A Mugen 5 tényleg jó még, viszont a felszerelése macerásabb szerintem. A többi hűtő szerintem meghűtené a procidat, de pörgetné a ventilátort nagyon így hangos lenne. Azokat én hanyagolnám. Illetve a császár akkor is a Noctua lenne. Semmi hangja szint. Igazi prémium cucc. Az AM4-ért még egyszer bocsi. :) Nagyon elkalandoztam. Gond nélkül fel tudod tenni a procidra.
2018. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vízhűtést én annyira nem erőltetném. Egyrészt ha befér egy normális Noctua szélgép, akkor ahhoz képest nem nyersz sokat, másrészt nagyobb a hibalehetőség, mindemellett még óvatosan is kell vele bánnod szerelés közben, főleg ha nincs rutinod. Ezzel szemben a léghűtést elég csak kiporolni.


Amúgy 8700K esetén még a delid is jó szolgálatot tehet, de ezt kizárólag profival érdemes végeztetni, érthető okokból.

2018. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor már csak az a kérdés, hogy Noctua NH-D14 vagy Dark Rock Pro 3?
2018. máj. 11. 16:48
 9/12 anonim ***** válasza:
noctuanak valamivel nagyobb a teljesítménye, dark rock meg messze halkabb. Én a hang miatt a BQ-t venném.
2018. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xKakashix ***** válasza:
ilyen procinál miért nem vízhűtésen gondolkodunk? főleg ha fel lesz húzva 5Ghz-re az lenne a legjobb megoldás, halk és hűvösen tartja a procit... de mind1 nem szólok bele
2018. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!