Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy külső winchester meddig...

Egy külső winchester meddig működőképes?

Figyelt kérdés

Az enyém most kb 5 éves és elkezdtem aggódni mikor fog tönkremenni 1 terrás és kb benne van minden amim fontos


Nektek mi a tapasztalatotok a külső w.-kel?



2018. máj. 12. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

HDSentiel-el nagyjából meg tudod nézni mennyi van neki hátra.


Nekem 1 éves, de csak 1 órát ment összesen kb, mert csak tárolok rajta. Így akár 150 év múlva is jó lehet.

De ha a külső winyó használatban van, akkor természetesen sokkal hamarabb fog tönkremenni. 5-10 év körül vannak úgy, változnak.

2018. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem lehet előre megjósolni. Ezért ajánlott az igazán fontos pótolatlan adatokat nem csak egy helyen tárolni. Érdemes megfontolni felhő alapú tárolási módszereket is.

Mert akár egy új a HD Sentiel szerint 100/100 -as vinyó is bekrepálhat bármikor, főleg ha működés alatt ütődés éri. Utána adatmentő cégek meg vagyonokért juttatnak csak az adatodhoz.


Amúgy nekem eddig jó tapasztalataim vannak a külső vinyókkal, a folyamatos használatuk ellenére is.

Volt egy 320 -as Samsungom, non stop használat mellett 5 évet bírt routerhez kötve aktív torrentezés mellett. Utána elkezdett hibázni. De még mindig szolgál amúgy, de már csak filmeket hordozok rajta.

A jelenlegi 1 TB -os Maxtorom (ami elvileg szintén Samsung technika) 2 éves és még semmi baja, de ez is folyamatosan megy.

2018. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!