Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való egy olyan laptop...

Mire való egy olyan laptop amiben 20 GB a RAM De viszonylag gyenge/közepes videokártya van benne és i5 -ös proci? Igaz abból "erősebb", de akkor is i5.

Figyelt kérdés

Elég laikus vagyok az informatikában, a hárdverekhez sem értek...


De én úgy tudom, hogy a legújabb játékokhoz is olyan 8 GB ram már elég és inkább a vidi karira meg a procira szoktak gyúrni...


20 GB ram, különösen gyengébb videókártya és processzor mellett mire jó?

Mire gyártják az ilyen laptopot, ki a célközönség? (Állitólag gamer cucc)


2018. máj. 14. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem gamer, ha gyenge benne a VGA. Talán a nagy memóriaigényes usereknek jól jön. 3D modellezés, videóvágás...
2018. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
RAMdiskre használható a felesleg. Minden munkát megkönnyít, játékra is használható, ha a betöltési sebességgel van baj.
2018. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szóval 940MX van benne, ami lehet hogy annyira nem gyenge, de én azt nem értem, hogy általában a 1080-os gépek mellé sem 20 GB ram jár...


Amúgy a 3D modellezés mellé tényleg az ilyen gép a jó?


Oda nem ugyanannyira kell a jó V.kari mint a játékok futtatásához.

2018. máj. 14. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Erős proci kell. Ha a VGA-t be lehet fogni számolási - renderelési - feladatokra akkor persze nem árt a jó VGA sem.
2018. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pl egy i5 7300hq-val lehetne már ilyen dolkgokra is hasznalni , hogy renderelés stb!
2018. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Ez nem annyira munkagép, azokat mobil quadrókkal szokták inkább felszerelni. Ez egy olyan házilag rammal teletolt középszerű multimédiás laptop igazából. A GTX 940M olyan GT 740 szintű, valószínűleg az lcd képességeihez elegendő. De attól még nem "gamer", illetve erős jóindulattal, mivel azért közepesen pár újabb cím is eldöcög rajta játszható sebességgel. Azért az igazi játékos laptop olyan GTX 950-960M-nél kezdődik igazából, ramból 8-16Gb bőven elegendő.
2018. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem 940M hanem 940mx vga van benne!
2018. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Marketing húzás, hogy a kevésbé hozzáértők azt gondolják micsoda csúcs gépük van. Ez elég gyakori laptopoknál és asztali, előre összerakott gépek esetében is.

Valamelyik alkatrészből indokolatlanul erőset, vagy sokat raknak bele a többi meg gyakorlatilag használhatatlan, legalábbis sokkal gyengébb, mint ami elvárható lenne.

2018. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
#7: Majdnem egyforma erős a két vga. A 940MX egy paraszthajszállal jobb csak. Nem oszt-szoroz.
2018. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!