Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap és Processzor - mit...

Alaplap és Processzor - mit válasszak?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy szimpatikusat, de nem tudom Win7 kompatibilis-e.

Tudom hogy a Win7 korszaka lejárt, de még várnék a váltással.

Ezt néztem ki: aqua.hu/gigabyte-ga-ab350-gaming-3-alaplap-509064.html

A gyártó oldalán látok Win7 drivert, tehát az alaplap tuti jó.

A Ryzen procikhoz van Win7 driver?

Próbáltam a Ryzen 3 2200-ast az boltban 30e körül van, de nem írja hozzá a Win7-et.


Tudtok ajánlani valami olcsó de jó alaplapot és procit?

Jelenleg AsRock H61M-VG3-am van, és Intel Pentium G2020

Rendszerint játék közben időnként befagy pár másodpercre

8GB Kingston Ram van még hozzá, de gondolom az új alaplapok már DDR4-esek, szóval új kell.



2018. máj. 14. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy nincs feltüntetve külön, hogy win7-hez jó nem jelenti azt hogy nem fog vele menni. Az csak reklámkampány része hogy Win10 van ráirva.

Nyugodtan mehet a ryzen alá a 7-es is.

Amúgy meg miért fél még mindenki a 10-től?

2018. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a Win7-hez akkor max egy ssd-t vegyél a mostaniba. Jól mondod, ddr4 kell majd, ha újítasz. A 2200-as amúgy nem egy nagy teljesítményű holmi. Vagy nézz a későbbiekben az 5-ös szériából valamit, vagy ha nem kell nagy teljesítmény akkor az alaplapból elég a legalapabb alaplap is 13-14 ezerért.
2018. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:

Ryzen procival nem ajánlott win7-et használni. Sőt sehogy sem ajánlott win7-et használni.


Hivatalosan a ryzen nem is támogatja a win7-et. Ettől még valószínűleg működni fog, de előfordulhatnak különféle anomáliák.


Szerintem térj át a 10-re! Nincs mitől félni, teljesen jó rendszer.

2018. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Használtam már Win10-et, nem tudom megszeretni.

SSD-t nem használnék önmagában a rövid élettartama miatt, az osztott rendszert pedig sosem kedveltem.

Hibrid vinyón gondolkodtam, 2TB HDD + 8GB SSD


#1 nem szimpatikus, sok mindent kiküld, nem szereti a crackelt játékokat, plusz túlságosan tolja az ember arcába az edge-t


#2 igazából utólag láttam mennyi is az ára egy ryzen-nek olcsóbb kategóriába gondolkodom, mondjuk 30-40e egy procira max Intel is jó lenne, nem vagyok valami nagy AMD fan


#3 nem ajánlott, de mégis kedvelem. Tudom hogy az új gépek, egyéb kütyük, meg játékok mind win10 függők, de akkor is amíg tudok maradok win7 alatt.


Egyébként DirectX 12 valamilyen úton módon felpakolható Win7 alá?

2018. máj. 14. 20:32
 5/8 szántóvető ***** válasza:

dx12-re a válasz:nem.

25-ért van 3570k,30-ért 2600k használtan a hardveraprón,és akkor nem kell a lapot basztatni.máskülönben cserélhetsz mindent a ramokkal együtt,de az nem lesz olcsó.

2018. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
milyen kártyád van?az nem csoda ha a 2020 alatt beszaggat a játék.
2018. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az SSD-ről tévesen állapítottál meg tényt. Csak hogy a számokkal jöjjek: nekem az SSD-m (Kingston SSDNow UV400 120GB) 50TB írásra van hitelesítve (TBW- nem a max, körülbelüli érték). Most valahogy úgy néz ki, hogy valamivel több, mint egy év használat után tart 3.90TB-nál az írt adatmennyiség mindez úgy, hogy rendszermeghajtónak használom, illetve a LoL is az SSD-n van, meg ugye folyamat telepítem a frissítéseket. Az elérhető szabad helyre csak annyira figyelek, hogy meglegyen a 20-25% bőven. Szorozhatunk, de szerintem 39TB írt adatmennyiséget ilyen tempóban valamivel több, mint 10 év alatt fogok csak elérni ami azért nem egy rossz idő főleg, hogy egy kvázi belépő szintű eszközről beszélünk. Röviden, az SSD-k eljutottak mára odáig, hogy előbb váltod le őket elavulás miatt, minthogy sem "természetes halál" miatt. Persze ez akkor igaz, ha rendszermeghajtóként használod, illetve nem terheled felesleges írási műveletekkel, ha nem muszáj. Nem feltétlen fontos figyelni, de azért butaság lenne tárolónak használni az SSD-t még manapság is. Önmagában használni meg lehet nem a legbölcsebb dolog, de gondolom mindenki keze ügyébe akad manapság legalább egy 160-as HDD.


A Windows 10-ről is van véleményem (szintén több, mint egy éves használat után). Egyáltalán nem tolja az arcodba az Edge böngészőt. Nyugodtan használhatsz bármiféle crack-elt játékot is, akármilyen régi is legyen. Akármilyen régi alatt értem, hogy nekem frankón vitte az Unreal Tournament első részét hiba nélkül. Most pl. BF3-BF4 van lent a gépemen (crack-elt, nem vettem) és azok is működnek. Ha nálad a crack-el gond volt mindig akkor az lehet, hogy a TruePlay funkció bekapcsolása miatt van. Nem kényszer, ki lehet azt is kapcsolni. Igazából a frissítéseken kívül minden beállítás irányítására van legális út ami nem jár registry-ben való matatással, sőt, Pro-ban elég sokat lehet halasztani a frissítéseken is. Szerintem jó op. rendszer, bár eleinte én is nagyon ódzkodtam a váltástól. Végül teljes hardvercsere miatt váltottam, de nem igazán bántam meg. Több hibám volt a Win7-el, mint a Win10-el, na. Win10-nél is elvétve egy-kettő hibáról beszélhetünk, ami hol nekem volt köszönhető, hol független volt tőlem. A dizájn meg hát, eléggé szubjektív dolog. Nem mennék bele, én csak annyit mondok, hogy nekem tetszik.

2018. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre is válaszoljak, valamilyen olcsó H110-B150 lap+G4560/4600 is megteszi. Az imént említett procik most nagyon olcsók és azt hiszem kaby-nál még nincs gond a Win7 kompatibilitással.
2018. máj. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!