Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a monitorom csak 60hz-t...

Ha a monitorom csak 60hz-t tud, akkor felesleges a játékokat 60fps felé állítanom?

Figyelt kérdés

2018. máj. 18. 16:15
 1/7 anonim válasza:
12%
Nem. Minnél több az fps-ed, annál kisebb a monitor lagg. Egyáltalán nem fölösleges a több fps. De szerintem érezni is fogod, hogy ha egy olyan játékban, ahol akár több száz fps-ed is van, és vissza állítod 60-ra, olyan érzést kelt benned mintha laggolna.
2018. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Felesleges. A lag egy gével írandó.
2018. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha több az FPS-ed mint 60 akkor jön elé a képkockák elcsúszása ami elég zavaró tud lenni.

Ha bekapcsolód a Vsync-t akkor csak 60 FPS lesz, igazából ha egy játékban nem esik 60 alá az FPS szám akkor vajsima, viszont itt jelen van az input lagg ami megint lehet zavaró tényező, mondjuk FPS játék esetén.

Szóval erre a tökéletes megoldás a FreeSync vagy a G-Sync.

Az előbbi 2 közül szvsz. a VSYNC jár kisebb kompromisszummal.

2018. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem 75Hz-s monitorom van, CS:GO-t is 75-re rakom, amúgy 120fps-em is lenne vagy több, de én látom a fél képkockákat és zavar.
2018. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt sosem fogsz egyoldalu valaszt kapni. Ez a kerdes olyan mint a konzol vs pc vita.

Probald ki hogy milyen eredmenyt kapsz vsyncel es nelkule, es donts a sajat izlesed szerint.

2018. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Első válaszoló vagyok. Szerinted a profi cs:go-sok miért játszanak low grafikán, 4:3-ban? (Azon kívül hogy jobban oda tudnak figyelni valamire) Részben a több fps miatt is. Nyílván a profik 144- vagy akár 200hz feletti monitorral játszanak, de az fps-ük még így is több mint a monitor hz-e. Igaz hogy előállhat az a szaggatás, hogy a géped sokkal több képkockát tölt be, mint a monitorod, így ez kicsit szaggatott élményt adhat, viszont amit mondtam, hogy a monitor lag nagyobb hatással lehet a teljesíményedre. (feltéve ha fps, taktikai játékról van szó.) Ha nem, akkor inkább válazd a simább játék élményt.
2018. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!