Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okozhat az bármilyen gondot,...

Okozhat az bármilyen gondot, ha a gépház egyik hűtőventilátorának a foka le van törve és úgy használom?

Figyelt kérdés
A gépházam elejében van egy ventilátor ami nem pörgött sosem. Múltkor szétszedtem és mint kiderült az volt a baj, hogy meg volt szorulva. Ahogy próbáltam "kilazítani" az egyik foka (vagy lapátja, nem tudom, hogy nevezzem :D) meglepően könnyen letört. Egyszer csak elengedte, de amit ez megtörtént egyből normálisan lehetett forgatni a ventilátort, így mostmár nem szorul, tehát azzal az egy fokkal volt a gond, az miatt szorult meg valamiért. Most ugyan pörögne rendesen, de érdemes így használni? Nem lesz ebből valami gond?

2018. máj. 18. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen gond lenne?


Ha CPU-ról lenne szó azt mondanám megérne egy cserét, de így nem muszáj. Szerintem csak kicsit félre is fújja a levegőt ami ugye semmi gondot nem okoz.

2018. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, esetleg próbáljam megragasztani? Vagy azt hagyjam? Mert ha megragasztom és elengedné, lehet beakadna a többi közé miközben pörög, az meg még a végén tényleg gondot okzna. :/
2018. máj. 18. 22:07
 3/8 meszike91 ***** válasza:
Esetleg kicsit rosszabbul fog szellőzni a géped. Tudsz venni új ventilátort, ha nagyon zavar.
2018. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne szenvedj a ragasztással.

Ha zavar akkor vegyél újat, ezek tényleg olcsók.

2018. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 19. 18:56
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
Persze hogy okozhat. Mivel egy lapátja hiányzik, a súlypontja nem esik egybe a tengellyel; így ütni fog, ami a használt fordulatszámon rezgésként jelentkezikb ami nem tesz jót a csapágyazásának. Ha nem akarod megragasztani, akkor jobban jársz, ha a kitörttel szemközti lapátot is kitöröd, ezzel kiegyensúlyozod...
2018. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor lehet, hogy mégis inkább a ragasztásnál maradok.


Vagy legfeljebb így marad, hisz eddig se forgott, amíg be volt szorulva, most meg nincs is rákötve az alaplapra. Túlmelegedési gondok ddig nem voltak, de biztos jobban szellőzne, ha plusz egy venti is működne.

2018. máj. 21. 23:37
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta megragasztottam a letörött lapátot Loctite ragasztóval. Ráilesztettem a lapátot úgy, ahogy rajta volt, mielőtt letörött.

Beraktam, most pörög is rendesen, de mennyire lesz ez tartós. Kicsit félek, nehogy egyszer csak elengedje.

Bírni fogja? Állítólag ez egy elég erős ragasztó.


[link]


[link]

2018. júl. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!