Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol érdemes számítógépet...

Hol érdemes számítógépet összerakatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

számítógép vásárlás előtt állok és szeretném minden részét én kiválasztani (főleg a házat, esetleg belső világítást)

Régen az aquába raktam össze a gépemet de nem vagyok benne biztos hogy ez most a legolcsóbb ötlet.(vagy mégis?)

olyan pc -s boltokra lennék kíváncsi ahol viszonylag olcsók az alkatrészek a többi bolthoz képest.(vagy annyira nem nagy az árak közti eltérés a boltok között?)

köszönöm szépen a válaszokat előre is


2018. máj. 24. 20:32
1 2
 11/13 xKakashix ***** válasza:
ha nem ért hozzá én azt mondom ne álljon neki egyedül, hülyeség lenne, a pcx-esek összerakják neki úgy ahogy kell, de tényleg nem kell hozzá gimnázium csak oda kell figyelni rendesen
2018. máj. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát, öhm, akinek valaha is volt régi "kenyérpirítója" (és sokan lehetünk így) azok már tapasztaltak ezt-azt, tudhatják mit hogyan kell telepíteni, mi hova való. Tehát össze tudnak rakni egy gépet és használatra készen telepíteni tudnak rá mindent. Bár tényleg viszonylag sok információt kell észben tartani, de attól függetlenül tényleg nem bonyolult.


#10 Én speciel ismerős rendszergazda/programozóra sem bíznám még a gépem telepítését sem. Hogy miért? Sokkal könnyebb úgy karban tartani egy számítógépet, ha már az elejétől kezdve te raktad össze, telepítettél rá rendszert stb. Sokkal jobban átlátod mi a helyzet és egy fellépő hiba esetén könnyebben ki fogod tudni találni mi okozza a problémát. Abban igazad lehet, hogy boltra nem érdemes bízni manapság, de azért egy pcx-szolgáltatásban, azaz a gépösszerakásban meg lehet bízni. Megvan hozzá a hátterük :)


#11 én nem teljesen értek egyet. Ha soha nem kezdi el, soha nem fogja tudni hogyan kell. Tavaly én is totál egyedül raktam össze a gépemet és úgy, hogy előtte sosem kötöttem be alaplapot gépházba. Mégis elsőre sikerült, minden klappol azóta is. Nem állítom, hogy előtte mondjuk videókártyát nem cseréltem, de pl. ilyen mértékben még soha nem nyúltam géphez azelőtt. Persze rengeteg (legalábbis akkoriban számomra soknak számító) információt szereztem az interneten amik alapján sikerült, tehát nem feltétlen segítség nélkül ment, csak egyedül.

2018. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 David82 ***** válasza:

Nagyon hasznos válaszok érkeztek...

Nem értem, autót is miért egy darabban árulnak, szétszedve kellene alkatrészenként árusítani, az ide kommentelők azt is összeraknák.

Ha darabokban veszed meg, és nincs ismerősöd, aki össze tudja rakni, akkor vagy PCX, vagy keresel egy megbízható számítástechnikai üzletet, ahol összerakják. Nincs más sajnos.

Ha beviszed a cuccot a boltba összerakatni, írasd alá a boltossal, vagy kérj tőle egy nyomtatványt, hogy te ezeket és ezeket a hardvereket vitted be.

Mikor összerakták, töltsd le a CPU-Z programot, ahol átellenőrizhetsz mindent, hogy mi van benne.

(Ha valaki sosem csinált ilyet, és saját maga rakja össze, nagyon sok mindenen el lehet csúszni. Ha rosszul rakod bele a processzort, már törnek is a tüskék, gyorsan kuka lehet az értékes alkatrészből.)

2021. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!