Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak piros függőleges...

Miért vannak piros függőleges csíkok a monitoron?

Figyelt kérdés
A monitoron két függőleges vibráló piros csík jelenik meg, amikor bekapcsolom a gépet. Amikor bejön a windows logo, a csíkok nem tűnnek el, viszont amikor bejönne a bejelentkezés képernyő, a csíkok eltűnnek de elsötétül a monitor, A gép még tölt egy kicsit és aztán nem reagál semmire. Átdugtam a monitor kábelt az integrált videokártyára, így eltűntek a csíkok de a Windows logo után ugyanúgy elsötétül minden. A PCI-s videokártya DVI-VGA átalakítón csatlakozik, de az integráltra simán rácsatlakoztattam a VGA kimenetre. Mivel lehet a probléma?

2018. máj. 25. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Videokártya és/vagy monitor.

Csíkozást többségében a vga okozza, viszont ha folyton elsötétül és nem mozog, lehet a monitorral is gond lehet.


Csak alaplapival érdemes lenne tesztelni egy kölcsön monitorral.

2018. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam alaplapival, másik monitorral, másik kábellel, a monitor jó, a kábel is, akkor is ez a hiba ha nincs benne a másik videokártya. Lehetséges hogy a windows újratelepítés oldaná meg a problémát? De akkor miért látszanak a csíkok már rögtön a bekapcsolás uán?
2018. jún. 19. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!