Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az, ha új videokártyá...

Normális az, ha új videokártyát teszek a gépbe és nem működik az alaplapi VGA?

Figyelt kérdés

Vettem egy videokártyát a gépembe, de valami eszméletlen hülye DVI csatlakozója van, amihez persze nekem nincs eszközöm, ezért az alaplapi VGA csatlakozón hagytam a monitort, viszont így a monitor nem érzékelte a számítógépet.

Mi lehet a probléma? Rossz a VGA, vagy az alaplappal van baj? Próbáljak csatlakozót szerezni a videokártyához és nézzem meg hogy működik-e, vagy küldjem vissza a feladónak?



2018. máj. 29. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és van benne egy gyári videokártya, amit szintén nem érzékel a monitor, ha rákötöm.
2018. máj. 29. 11:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Írd le milyen alaplap. Milyen csatlakozási lehetőségei vannak a monitornak? d-sub (vga), hdmi stb...

Elvileg amúgy a biosban ha auto-n van az igp/dedikált opció, egyből az igp-t kellene használnia, ha arra dugod a monitort. (nálam így van). Annyit tehetsz, hogy kiveszed a kártyát, és használod az igp-t míg egy átalakítót vagy dvi-csatis kábelt nem szerzel. Ettől még nem biztos, hogy a kártya rossz. Ha van módod, egy másik gépben is ki próbálhatod.

2018. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Majd elfelejtettem. Ha egyáltalán nem kapsz képet úgy, hogy az új kártya nincs a gépben, és az igp sem ad jelet, egy bios resetet megpróbálnék.

Táp lekapcs, alaplapból elem kiszed, 3-4 perc várakozás, elem visszarak, táp be, gép be.

2018. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kártya nemigen lehet rossz, mert most vettem újonnan. Sajna nincs lehetőségem más gépben kipróbálni, de közben megnéztem hogy mi kellene hozzá és azalapján lehet hogy jobban járnék ha vennék egy új gépet.
2018. máj. 29. 12:10
 5/13 anonim ***** válasza:

"A kártya nemigen lehet rossz, mert most vettem újonnan"

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor sehol sem lenne olyan, hogy 'garancia'.

Vedd ki a kártyát, úgy dugd az integrálba. Ha így sincs kép, akkor az alaplap a fáradt

2018. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha kiveszem a karit és visszarakom a gyárit, akkor rendesen működik.
2018. máj. 29. 12:24
 7/13 A kérdező kommentje:
BIOS reseten már gondolkozom egy ideje, de csak akkor akarom ha nagy gebasz van, nem vágnám fölöslegesen gallyra a gépet ha nem muszáj, így is elég szar már.
2018. máj. 29. 12:26
 8/13 A kérdező kommentje:
A gyári kártyával alaplapról rendesen megy a gép, csak az új kártyával nem működik. Akkor gondolom az új kártya lesz szar.
2018. máj. 29. 12:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Az új kártyára (ha kell), rá van(nak) dugva a tápcsati(k) ?

Drivere fel van telepítve? (nem hiszem, mert ha a régi dedikált kártya megy, akkor annak a drivere fent van. És azzal akarja használni a gép az új kártyát...)

"valami eszméletlen hülye DVI csatlakozója van"

Az összes DVI szabványos, és digitális jelátvitelre való.

(a D-Sub -amit sokan VGA-nak hívnak- csak analógra)

2018. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

BIOS reset teljesen normális, nem okoz bajt.


Elmondom, hogy nálam mi volt, hátha ötletet ad:

új kártyám DP (display port)-vga átalakítóval ment, de csak a windows bootolásakor adott képet, azaz az alaplap valamiért nem kapcsolja be a PD portot, csak a windows. Most hdmi kimenetről megy a monitor és semmi gond

2018. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!