Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes ezt a...

Szerintetek érdemes ezt a laptopot venni?

Figyelt kérdés
Egy Asus s15 laptopot néztem ki magamnak. egyszerűen tökéletes lenne számomra, mert nagy a tárhely, gyors, szép a kijelző, az akumlátor sokáig birja és tanuláshoz ideális lenne... Azonban az ára elég magas (259000ft) és ezért vacilalok rajta. Szerintetek megéri egy ilyen gépre beruházni, abban a tudatban hogy ez elég hosszú életű gép lenne (6-8 év távlat),vagy inkább nézzek másikat?

2018. máj. 31. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tanulásra kell, akkor nem kell, hogy gamer laptop legyen. Nézz szét a használtak között, 100 ezreket spórolhatsz vele. Én használtat vettem 3-at is, egyet magamnak, egyet anyámnak, egyet a szomszédnak. Mindenki meg van vele elégedve. Lényeg, hogy friss operációs rendszer legyen rajta és jó legyen az akksija. A paramétereket úgyis te választod ki és az alapján döntesz.
2018. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:

8 év a számítástechnika világában nagyon sok.az is lehet hogy addigra gamerkedni fogsz vagy lesz 3 gyereked meg 2 kutyád és háziasszonyként nem lesz időd semmire.

"Asus s15"-ebből nem derül ki semmi.i3 7100u vagy i5 8250u?utóbbi jobb lenne.ssd és mx150 vga van benne?hosszabb távon gondolkodva kellene mindkettő.

2018. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6-8 évre nincs értelme notebookot venni, csak 2-3 évre. A mai csúcstechnikán 3 év múlva rosszabb sebességgel futnak a szoftverek, mint az akkori alsó-közép kategórián.

De ha már Vivobookot akarsz, a 150 ezresek is bőven jók 3 évre:

[link]

(elég I3, 8 GB RAM, 128 SSD, ingyen jár minden diáknak Microsoft szoftverek, hozzá 1 TB OneDrive felhő: [link]


Asus notebookokat használok, a véleményem róluk, hogy jó hardvereket pakolnak belük, de iszonyatosan gányoltan szerelik össze minden eszközüket, kívül, belül. Asus tabletet ezért vissza is vittem, egyszerűen fájt ránézni, hogy Apple Ipadhez képest milyen borzasztóan kontár tokozású.


(30 éve használok IT eszközöket)

2018. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért ez erősen függ attól, hogy mire fogod használni és mik az elvárásaid, ahogy írták 6 évre nem érdemes tervezni vele, annak még érdemes utána nézni, hogy mennyire melegszik, milyen a hűtése
2018. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ASUS s510-481 a gép neve. Az hogy 3 gyerekes családanya legyek addigra nem fenyeget hiszen csak 18 vagyok. Gamerkednk sem szeretnék. Egyetemre szeretnék egy jó laptopot. Jó aksival, gyors legyen nagy tárhellyel. Tehát elsősorban tanulás szempontjabol kell, meg valamilyen szinten "munkához" is. Szórakozás térne : ncore, youtube rendszeresen használom meg közösségi oldalakat.
2018. máj. 31. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ennyit akarsz költi notira, akkor inkább vegyél egy Apple Macbook Air-t.

[link]

2018. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagy belső tárhely már tök felesleges, arra ott a felhő, amit telefonodon, tableteden, médiaboxon, stb, is elérsz.
2018. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az hogy 3 gyerekes családanya legyek addigra nem fenyeget hiszen csak 18 vagyok. Gamerkednk sem szeretnék."


Az a sok vegyi rosseb miatt mindkettő megeshet. elhülülsz a veygszerektől s hármas ikreket szülsz 9 hónap mulva mindkettő bekövetkezhet

2018. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!