Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mindegyik i3 cpu 2 magos vagy...

Feketeruhasember kérdése:

Mindegyik i3 cpu 2 magos vagy valamelyik 4 szálas? 1 mag vagy 1 szál erősebb? Ezt hogyan kell elképzelni egy laikusnak?

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
i3-as processzorból van 2 magos, 2 magos 4 szálas és 4 magos is. A másik kérdésedre pedig. https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..
2018. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vannak magok és vannak szálak.

A mag a fizikai része a processzornak, míg a szál a szoftveres (program) része, ami egy szimulált magnak felel meg.


Több szál esetében a mag tud váltogatni 1-1 folyamat közt, ez gyorsítja a működést (hiszen egyszerre mindig egy dolgot tud csak számolni a mag, de tízezred másodpercek alatt váltogat köztük), mert nem kell a nulláról újraszámolnia, betöltenie adatokat, vagyis összetett feladatoknál gyorsul a gép.


Az i3-ból a mostani piacon van 2 mag 4 szálas és 4 mag 4 szálas is (legutolsó coffee lake szári,a i3 8100, 8350k pl)


Ha több mag van, több adatot tud számolni a gép (feltételezve, hogy minden más, mint támogatottság, felépítés, órajel, űtés meg jó pár másik dolog egyezik), mert nem váltogat a szálak közt, hanem mind a 4 szál végén van 1 mag, ami számol.

2018. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
"Szimulált"? Na, nem egészen, ne etessük már a marhasággal a népet és ne terjesszük ha lehet. Arról van szó, hogy az ilyen processzor 2 logikai(alu) végrehajtó egységgel rendelkezik, tehát a nem fpu-t terhelő feladatokat sokkal gyorsabban képes megoldani, mint a 2 magos társa. Képzelj el egy 2 lábú, de egykezű embert: ha futni kell nyilván a kétlábú nyer, de ha mondjuk lapátolni, akkor mindkettő ugyanolyan teljesítményt fog nyújtani. Persze ma már nem ennyire egyszerű a helyzet, de a HT processzorok így működnek nagyjából.
2018. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:

#2 vagyok: Nyilván én sem gondoltam át egészen, illetve nem voltam egyértelmű:

Szóval: fizikai mag: egy láb egy fej: 1fpu 1alu. HT, tehát 2 végrehajtó szálas: 1fpu, 2alu. Így már remélem érthető mire gondolok, amikor azt mondom, hogy két ember közül nyilván nem az fog gyorsabban futni, amelyiknek csak 1 keze és lába van, de lapátolásban nem fog alulmaradni.

2018. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!