Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új belső merevlemez vásárlásak...

Új belső merevlemez vásárlásakor mindenképp kell hozzá vennem egy új operációs rendszert?

Figyelt kérdés
A gépet egészbe vettem, nem én szereltem össze és telepítettem rá az op rendszert.

2018. jún. 1. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha az új merevlemezre telepítenél egy oprendszert, akkor igen. Ha nem, akkor a régi mellett használod az újat. (Vagyis a régin van az oprendszer, az újat beszerelés után megformázod és használod is.)
2018. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magyarán bővíteni akarod a tárhelyet.

Ahogy írták,ha már megvan a gép és megy ahogy kell akkor csak bekötöd az ujjat és formázod.

Csak egy meghajtóra kell oprendszer.

2018. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az MS az alaplaphoz köti az oprendszer licenszet , az számít számítógépnek, de ha az alaplap garancia keretében lett cserélve, akkor azzal nem sérül az OEM licensz.
2018. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
HDD csere esetén nem kell új windows, ha eredeti akkor a frissen telepített rendszer automatikusan aktiválódik ha van internetkapcsolat. A licensz nincs hdd-hez kötve. Alaplap és processzor hardverazonosítói azonosítják a gépet a microsoft serverein. Amennyiben nem eredeti akkor viszont a kérdés céltalan
2018. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig minden világos, de olyat tudok csinálni, hogy a mostani meghajtóról (amin az op rendszer is van) minden fontos adatot átrakok az újra, a mostanit pedig formázom?

És lehet úgy formázni, hogy a windows de törlődjön le róla?

2018. jún. 1. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Felrakod az új meghatóra az új rendszert és az új meghajtóról bootolsz, majd mivel a windows látni fogja a régi meghajtót, átmásolsz az új lemezre mindent ami kell, ezután a windows lemezkezelőjével formázod a régi meghajtót
2018. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
úgy nem lehet formázni hogy a windows ne törlődjön le róla. A formázás lényege: minden adatot töröl
2018. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként bár magam nem csináltam, de bizonyos programokkal (ease us) át lehet mozgatni az OS-t másik vinyóra.
2018. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van többféle klónozó program az ilyen feladatra.
2018. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!