Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem portjai,...

A számítógépem portjai, illetve a Logitech Z333 hangszóróm hangerőszabályzóján megtalálható jack aljzat is ráznak, ha hozzájuk érek. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

[link] - ez volna az említett gép. Egy ideje ahogy mondtam, a csatlakozók ráznak. Amire jutottam:

1) Valószínűleg kizártam a konnektor földelés hiányt. Ha erre a konnektorra rákötök egy elosztót, arra pedig a gépen kívül minden mást is akkor nem ráz sem az elosztó földelés, sem semmi más. Amint rákötöm a gépet is hirtelen minden ráz, ami a konnektorra közvetlen vagy közvetve rá van kötve beleértve az elosztók földelését, illetve a portokat. Érdekesség viszont, hogy ha gépet rákötöm egy másik falban megtalálható konnektorra, akkor nem ráz semmi sem.

2) Ezek alapján én a tápegységemre gyanakszok, hogy azzal van valami hiba. Ha így volna, van valami ötletetek, hogy mi lehet? Ízekre volt már szedve a gép, minden jól volt bekötve, többször is leellenőriztem. A kábelmenedzsmentre is figyeltem.



2018. jún. 2. 22:14
 1/1 A kérdező kommentje:

Bonyolult kérdés :D Viccet félretéve, úgy tűnik márpedig a konnektorral volt gond. Most egy másik konnektorra kötött elosztóról hosszabbítóval vezetem el a géphez tartozó elosztókig az áramot. Minden príma, az elosztók földelése, illetve a konnektor földelése és a gépem portjai meg a hangerőszabályzó jack aljzata sem ráz.


Mondjuk érdekes, hogy eddig semmi probléma nem volt és egyik pillanatról a másikra meghibásodott a falban található konnektor... Bár nem lepődök meg, a házban igazából már csak az idő miatt sem ártana végig bontani a falakat és cserélni az egész kábelhálózatot. Nem mostanában lett ez beszerelve, akkor sem épp szakszerűen...

2018. jún. 9. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!