Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem gyilkolja a kártyákat?

A gépem gyilkolja a kártyákat?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy valami nem megfelelő config miatt mennek tönkre videó kártyák a gépemben? Először egy asus gtx 580-am ramja sült meg, gondoltam oké a kártyával volt valami. Váltottam egy gigabyte gtx 560-ra, ami ment kb 4 hónapot majd váratlanul az is ugyanazokkal a tünetekkel megadta magát. Egyik kártya sem volt húzva, a gépben összesen van 6 ventilátor, nem játszottam semmit max grafikán, és youtube nézés közben halt meg a második kártya... Így venni sem merek már bele semmit :(

2018. jún. 3. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy te nem húztad egyiket se, de nem hiszem, hogy újonnan vetted a 560-at, talán még az 580-at sem. Előéletét tudod bármelyiknek is?
2018. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen tápod van?
2018. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy gyengébb minőségű, vagy haldokló tápegység valóban tud ilyet produkálni.


De ebben az esetben simán koruk okán adták meg magukat, szerintem, egyik sem mai darab.

2018. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vagy a táp, vagy simán csak megadta magát a forrasztás mindkét kártyán
2018. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

specifikációk :

alaplap - ASUS H61M-K

táp - Chieftec 750W moduláris

CPU - i5-3450 3.10GHz 4 mag

VGA - Gigabyte GTX 560 1gb

RAM- 2x4Gb Kingston hyperX

2018. jún. 3. 17:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőt használtan vettem át tehát korábbi életéről nem tudok semmit de ha rendesen működött mondjuk még húzás után is 4 hónapot akkor egy egyszerű böngészős lejátszóban miért adná meg magát? :/ És minden előjel nélkül csak fogta és bekockázta a képet és lefagyott. Mint ha valami hatalmas impulzust kapott volna
2018. jún. 3. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítem. Öreg kártyák, valaki megnyúzta, hiába nem hajtottad szét, kb ennyit bírnak. Ahogy többen írták is.

Megpróbálhatnál valami újabb kártyát venni, nem a számítástechnika triász korából szemezgetni... :)

2018. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen én is gondolkodtam rajta hogy egy újítás nem ártana, csak nem tudtam merjek-e beruházni amíg lehetséges, hogy mindegy mit teszek bele mert valami tönkreteszi.


A tápnál olyat tapasztaltam, hogy a gép áramtalanítva van (a tápon a gombbal kikapcsolom, de a kábel benne marad) és mégis időközönként teljesen véletlenszerűen felvillan a billentyűzet led-je. Ez jelenthet valamit?

2018. jún. 3. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez max, némi tárolt energia lehet, mert a gombbal fizikálisan is leválasztod a hálózatról. Ha megpróbálsz lekapcsolás után indítani, azzal feszteleníted a rendszert, utána már semmi nem villog, ez biztos, ha a kapcsoló rendben van.
2018. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ó értem :D Én azt hittem, hogy túl nagy a táp és sok benne az áram aztán az okozott valami gubancot amitől a kártyák is tönkre mentek. Hát köszönöm mindenkinek a segítséget akkor ezek tudatában nézelődöm :)
2018. jún. 3. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!