Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Mackbook Air mennyire...

Maverick95 kérdése:

A Mackbook Air mennyire megbízható laptop?

Figyelt kérdés
Van most egy Dell Inspiron lapim csak a telefonom miatt is kézenfekvőbb lenne az Apple OSX rendszere. Nézegettem a Mackbook Airt, csak a megbízhatóság nagyon fontos lenne. Több évig is használnám a lapit. Esetleg aki ilyen lapit használ évek óta, tapasztalatait leírhatná. Köszönöm.

2018. jún. 6. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
nem
2018. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megbízhatóságban nem különbözik a hasonló árkategóriájú Dell, HP, Fujitsu, Lenovo laptopoktól. Itt egyedül az a kérdés, hogy Windows (esetleg Linux) vagy OS X. Ezt neked kell eldönteni, pl hogy milyen szoftvereket akarsz használni, meg úgy egyáltalán mire akarod használni a gépet.
2018. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Látogasd meg Louis Rossmann csatornáját, és döntsd el magad. Én személy szerint az életben nem vennék Apple terméket (nem csak emiatt): https://www.youtube.com/channel/UCl2mFZoRqjw_ELax4Yisf6w
2018. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkaeszközöm, egy 2013-as modell (akkor is vettem), vagyis 5 éves. Hordozom minden nap, soha semmi baja nem volt még, ha még le is takarítom, senki nem mondja meg, hogy ennyi idős :-) Amúgy ha éppen nem játszom, akkor otthon is ezt használom.


Amit szerintem érdemes a vásárláskor szem előtt tartani (így kb. 10 év iBook/MacBook használat után):


- ha gyakran vagy sokat két helyen (pl. otthon és a munkahelyen), akkor érdemes venni egy töltőt. Nagyon jópofa, hogy feltekerhető, de ki is fogja nyírni gyorsan. Ez nyilván plusz költség, nem gyárit venni szerintem hülyeség, így még drága is... Ennek az is a nagy előnye, hogy egyel kevesebb vackot kell cipelni, útközben meg a 10 órás üzemidő szinte bármire elég


- hacsak nincs minden felhőben, akkor 256-os SSD-vel érdemes rendelni, főleg, ha pl. virtuális gép(ek) is használatban vannak. Nálam a 256-ból 94 szabad. Bővíthető később is, de horror áron. 128-as drive-on szerintem nem lehet elférni, az a telefonok tárhely kapacitása ma...


- 8GB RAM. Ez alatt nem szabad már laptopot venni (nem csak Mac-et, semmit). Ez nem bővíthető, előre el kell dönteni.


- a kijelző nem egy világbajnok. Nincs vele különösebb gond, fényerő okés, méret nekem megfelel, de nem egy "retina"... Ellenben sokkal olcsóbb, mint a Pro-k, és nagyobb, mint a 12"-es MacBook.


- az aksi nagyon jó, most éppen 6 órát mond, 887 ciklussal a háta mögött 78-80%-os kapacitással. Ajánlom is, mert a csere drága, és otthon nehézkesen végezhető, még ha szerzel is bele. Nem gondoztam, nem vigyáztam, használtam, ahogy éppen kedvem volt.


- ssd-vel nincs baj, mindig volt rajta s.m.a.r.t. figyelés, sosem szólt az 5 év alatt


- bár van MS-Office, nem 100%-ban kompatibilis a Windows-os verzióval. Én mondjuk nem találkoztam olyannal, hogy nem működött volna, de előfordulhat


- ha a munkádhoz spec. szoftvereket kell használni, előtte jól nézd meg, van-e, mert aztán csak a szívás lesz


- a telefonnal kapcsolatban az én személyes kedvencem az, hogy az üzenetek és a telefonhívások bármelyik eszközön kezdeményezhetők és fogadhatók (a francnak van kedve felállni, hogy átsétáljon a másik szobába, ha hívnak, miközben a gép előtt ülök...)


- a touchpad világbajnok, már az előző gépemben is jó volt, de akkor még használtam egeret, ma már egyáltalán nem, ilyen precíz cuccot (pontosabban a hozzá tartozó driver-t) még nem láttam, Windows-on, Linux-on a közelében nincsenek, de tényleg..


- ha kell vezetékes hálózatra is csatlakoznod, akkor kell adapter, mert ugye rj45-ös csatlakozó ezen nincsen (ahogy DVD olvasó sem, de az a Mac-ekben csak azért volt korábban, hogy egy év alatt használaton kívül is megdögöljön, valami irdatlan hitvány vacakokat raktak bele - lehet, hogy szándékosan? :-)). Ugyanez igaz, ha külső monitorra, projektorra akarod kötni, kell thunderbolt átalakító. Ezek mindegyike olyan 10k körül van.


- wifi nagyon jó, b/g/n/ac szabványt tudja, soha sehol, a legszutykosabb és a legprofibb hálózatokon is gond nélkül elvagyok vele


- a warez nem a macOS világa, ha nem kívánod tiszta forrásból beszerezni a szoftvereket, akkor nagyobb munka lesz. Viszont a szoftverek nem drágábbak, mint pl. Windows-on.


"röviden" ennyit

2018. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a kielégítő tartalmas válaszodat!! ment a like :D sokat segítettél
2018. jún. 6. 23:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit értesz megbízhatóság alatt. Ha azt, hogy nem romlik el, akkor ez relatív. Ugyanúgy, ahogy a PC-s laptopok, a Mac gépek is el tudnak romlani. Nem jellemző, de akad rá példa. A gond az, hogy ezekre is csak 1 év garancia van és ha utána kotlik meg, akkor horror pénzbe kerül a javíttatása.


Ha a megbízhatóság alatt azt érted, hogy stabilan, gyorsan és gond nélkül működik, akkor itt egyértelmű előnye van a PC-s laptopokkal szemben. Nem fog belassulni évek alatt sem, minden pöccre indul, nem omlik össze. Persze az OSX-et is "le lehet lakni", de kis odafigyeléssel nem lesz baj vele.


Én a 128 gigás SSD-vel vettem, használok virtuális gépet, amin Windows fut a kompatibilitási gondok miatt, de azt külső HDD-re telepítettem. Valamivel lassabb, mintha az SSD-ről menne, de valamit valamiért.

2018. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!