Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD töredezettségmentesítése...

SSD töredezettségmentesítése sohasem szükséges?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ajánlott az írásmennyiség miatt, és hogy elvileg nem is szükséges, de akkor sem ha 70%-os "töredezettséget" ír? Nem lesz tőle semmivel sem gyorsabb, ha elvégzem rajta a töredezettségmentesítést?

Egyébként csak a Win10 és a programok vannak az SSD-n.


2018. jún. 7. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell töredezettségmentesíteni. A hdd esetében azért kell, mert az mehanikus adattároló, ha töredezettek a fájlok akkor az olvasófejnek sokkal többet kell ugrálnia. Az ssd flash alapú tároló, ebből kifolyólag minden bájtja ugyanannyi idő alatt érhető el. Szóval bármennyire van töredezve egy fájl, ugyanannyi beolvasni mintha egymás mellett lennének a szeletek. A töredezettségmentesítő meg mivel folyamatosan pakol, így a sok írás-olvasással csökkented az élettartamát
2018. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:
tilos futtatni rajta!ha van trim-funkció akkor azt futtasd,ennyi is elég.
2018. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egyes defraggerek tudnak minimálisan javítani egy SSD teljesítményén, de én úgy vagyok vele, hogy egyszerűen nem éri meg.


mondjuk 10mb/s sebességnövekedésért cserébe órákig csücsül a defragger az SSD-n, égetve a max. writeok számát. Megéri? Kötve hiszem.


Pici SSD windows telepítésnek, bazinagy HDD (3-4 terra) a többi cuccodnak, aztán azt lehet töredezettségmentesíteni vakulásig. :-)

2018. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Win10 alapból nem is töredezettségmentesíti az SSD-ket, ugyanis felismeri a tároló típusát. Meg is nézheted, optimalizálás néven elérhető az eddigi beépített töredezettségmentesítés funkció (pontosabban "Meghajtók töredezettségmentesítése és optimalizálása"). SSD-nél úgy tudom a rendszer ellenőrzi a TRIM funkciót és ha szükséges futtatja is, tehát a beépített "töredezettségmentesítő" programot egész nyugodtan használhatod, illetve beállíthatsz időzítést is.
2018. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!