Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a laptopomnak?...

Mi a baja a laptopomnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Alig 2 hónapja vettem egy Asus laptopot. Eleinte nem volt semmi baj vele, de az utóbbi hetekben észrevettem, hogy nagyon forró a laptop azon oldala, ahol töltöm, valamint maga a töltő is. Az is előfordult, hogy amikor egy időre magára hagytam, majd visszamentem, akkor a bekapcsolást jelző gomb égett, tehát maga a laptop be volt kapcsolva, de amikor mozgattam az egeret, nyomogattam a be és kikapcsológombot, nem csinált semmit. A képernyő teljesen sötét volt. Ez már többször is előfordult. Aztán nem tudtam kezdeni vele semmit, meg kellett, hogy várjam míg a laptop teljesen lemerült, majd akkor tölteni tettem, amikor viszont már bekapcsolt.


Mi lehet a baja? Mit tehetek, hogy ez többször ne fordulhasson elő?



2018. jún. 13. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell várni, hogy lemerüljön ilyen fagyások esetén. Biztosan van valami durva lekapcsolási mód, amivel még akkor is lekapcsolható, ha nem válaszol a laptop. Valószínűleg nagyon hosszan kell nyomni a kikapcs gombot (akár 10mp is vagy több).
2018. jún. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem igazán tudom mit lehetne vele csinálni. Őszintén szólva a laptopokról szerzett tapasztalataim a PC-khez képest felületesek. Annyi biztos, hogy ha ez hardver meghibásodás, nem fogod elkerülni a szervizt. Alig cserélhető a laptopokban bármi is, ezek a cserélhető alkatrészek is jellemzően a memória modulok, illetve az adattárolók. Visszakövetni esetleg nem tudod a hiba okát? Sorra végig mész időrendben visszafelé haladva, hogy milyen, akár szoftveres akár hardveres változtatások lettek eszközölve a laptopon. Ha nem jutsz ezzel így semmire, akkor valószínűsíthető, hogy egy nem cserélhető komponens a hiba forrása. Ilyenkor jön a szerviz, tehát küldheted vissza.
2018. jún. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebből adódóan lehetséges, hogy a túlmelegedést is ez okozza és ezért csinálja azt amit leírtam? Gondolkodom egyébként azon, hogy veszek egy laptop hűtőt hátha ez segítene. Mit gondoltok?
2018. jún. 18. 09:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Most, hogy belegondolok, ahol töltöd ott forró. Az akkumulátora is ott helyezkedik el valahol? Mivel könnyedén előfordulhat, hogy azzal van gond (nem/rosszul veszi fel a töltést, nem/rosszul adja le a komponenseknek az áramot). Egyéb más esetben nem fordul elő a gond, csak ha töltősorra kerül a laptop? Ezzel eléggé szépen körvonalazni lehetne egy esetleges akkumulátor hibát, ha az imént feltett kérdésekre igen lenne a válasz.
2018. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!