Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Madj nem sokára nagy tételben...

Madj nem sokára nagy tételben fogok rendelni (pc alkatrészeket ami összesen 200 ezer forint) a pcx.hu-rol. Mennyire megbízható ez az üzlet? Illetve mik a véleményetek erről az üzletről. Mik a tapasztalatotok.

Figyelt kérdés

2018. jún. 14. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Az egyik legmegbízhatóbb
2018. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én mindig tőlük vásároltam, de átálltam más üzletbe. Hogy miért?


Mert pocsék munkát végeznek a garanciázással. Mindent nagyon gyorsan és pontosan szállítanak, de amikor garanciázásra kerül sor, mindenbe belekötnek, húzzák-halasszák a dolgot, kifejezetten gusztustalan ahogy viselkednek. Meghibásodott videókártyámat én is és haverom is visszaküldtük, se az övét, se az enyémet nem cserélték, mondván hogy "nem tapasztalták a hibát". Visszaküldtem a hibás kontrolleremet amit tőlük vásároltam, "nem tapasztaltunk problémát". Ezt a kontrollert elküldtem a gyártónak, és 3 nap alatt jegyezték, hogy a gomb akár milyen mechanizmusa hibás, ezért cserélik azonnal. Röhej ez a csapat.


Tudod mi a legviccesebb? Az általam visszaküldött videókártyán javítás nyomai látszódtak. Brutálisan zörgő, csapágyas ventillátora volt, és az egész hűtőkeret sokkal stabilabb volt amikor visszakaptam, a csavarok sem úgy álltak, ahogy én azt lefotóztam (igen, ekkor már nehezen bíztam bennük, és lefotóztam). Szal' belebuheráltak, és azt mondták hogy nem találtak hibát, hogy fizethessem a szállítási költséget. Haverom videókártyáját is a hivatalos support cserélte végül. OKÁDÉK amit a PCX leművel "szervizelés" intézésében. Kb 1 éve nem vásárolok onnan semmit.

2018. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Én egyszer rendeltem csak de többet nagyon nem fogok.Nekem az nem tetszik hogy a csomagolásnál ki kell válsztani hogy miben küldjék és még arra is felszámolnak összeget,míg máshol (vagyis szinte mindenhol) ez alap dolog hogy becsomagolják az árut.

Szóval nekem ebből a szempontból nem szimpi de amugy a lapjuk jó meg rendben ki is jött a cucc szóval a szállítással nincs gond.

2018. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Szállítás jó, garanciázás pocsék.

Én onnan vettem az első gépemet alkatrészenként, lekopogom nem volt baja, de vettem egy külső nagy adattárolót (3.5 colos), bekapcsoltam, HD sentinel azt írta 700 napja megy, természetesen nem ők voltak, nem cserélik, szóval ennyit a cégről.

2018. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2


Mai világban, egy csapágyas ventit levideózni nem nagy kunszt, lefogod menet közben a ventit ha abbamarad a hang, nyilvánvaló, hogy mi a gond. Mellékelve küldöd email-ben a videót a hibáról és kész. Innentől kezdve nem jöhet vissza azzal, hogy nem észleltük a problémát.


Fénykép készítése a küldött állapotról már szinte kötelező, bárhova is megy.


De legtöbbször leírják, hogy gyorsabb az ügyintézés, ha a problémáddal közvetlen a gyártó szervizéhez fordulsz.


#3 Becsomagolják egy fóliába, a dobozért kell külön fizetni asszem.


#4 Elállási jog, megírod nekik, hogy ez a helyzet, elállsz a vásárlástól vagy adnak árleszállítást. HDD Sentinel is irogathat hülyeséget is. Volt az a hardver egyáltalán már 2 éves? Nem túl életszerű, hogy valaki 2 éve használta már.


Biztos vannak önjelölt szervizesek a PCX-ben, akik majd "ránéznek", de nekik ez nem feladatuk, a javítás a gyártó szervizének a feladata, a boltnak nincs más dolga, mint oda továbbítani a terméket, ennyi, esetleg kétes esetben meggyőződni a hibáról.


Engem az IPON vágott át kb. 10 éve, vettem egy VGA-t, fagyott vele a gép. Garanciáztattam, visszaküldték, hogy semmi baja. Gondoltam, biztos nálam a gond. Gépet cseréltem, a VGA elkallódott, majd kb. 8 év után elővettem, szétszedtem, minden mindegy alapon, volt egy cetli valami számmal a GPU és a hűtő közé rakva, szóval azt a kártyát már javították. Rossz is volt, BGA forrasztás hiba. Átvágtak. Oda kell figyelni.

2018. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-ös:


Ez így volt. Le volt videózva, még most is fent van Youtubon a zörgő videókártyám. Csak azért nem nyomtam fel őket a fogyasztóvédelemnél, mert egy jólelkű külföldi barátom látta a mizériámat, és rendelt nekem egy teljesen új videókártyát, és nem volt kedvem ezzel szórakozni. De nagyon megérdemelték volna. Azóta egy darab kábelt nem rendelek a PCX-től.

2018. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!