Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy túl hosszú a...

Lehet, hogy túl hosszú a hosszabbító?

Figyelt kérdés
Van egy gépem GTX460 VGA-val és G3460 CPU-val, amit egy chieftech GPA táp hajt. A problémám az, hogy sajnos csak egy 7 méteres hosszabbítóval tudtuk bekötni. A gépnek eddig semmi baja nem volt, viszont az áthelyezés után el se akart indulni. Teljesen darabokra szedtem, újrapasztáztam és utána elindult, viszont most ha nagyobb terhelést kap megfagy a kép és egy pár másodperc múlva megy tovább. A kérdés az, hogy ez lehet a hosszabbító miatt? Ha igen, akkor egy jobb minőségű táppal ki lehet küszöbölni?

2018. jún. 17. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
7m az erosaramu hosszabbitod? Azon ha normális keresztmetszete van, nincs annyi fesz eses. Viszont milyen a tapod? Alaplap?
2018. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Chieftech GPA vagy GPS 530 alaplap meg egy Asus H81M-R
2018. jún. 17. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

itt nem a táp a gond, hanem a hosszabbító kábele, gondolom nem 3 eres 1,5 mm-es kábel van benne, hanem valami kisebb átmérőjű, az meg nem bírja ezt a fajta terhelést (lehet 12 voltos adapterekre elég, de a gép 230 voltjának nem).

Villamossági boltban vegyél 7-8 méter kábelt, egy dugót meg egy elosztó fejet és fél-1 óra alatt magadnak is összerakhatsz egy normálisat, amivel nem lesz gond.

2018. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet a hosszabbító problémás, de nem a keresztmetszettel van gond, mégis melyik 230 voltos kábel nem bír el 1 Ampert?! Ha tényleg ez a hibás, akkor a csatlakozókat kell ellenőrizni, illetve ezek a lengőkábelek szeretnek megtörni a csatlakozó mellett.
2018. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megoldottuk a problémát:

A hosszabbító jó volt, fogjuk rá, hogy a gép tápjával volt probléma. A GTX460 2x6 pines, viszont a táp csak 1 pci kimenettel rendelkezik, úgyhogy a másik molex adapterrel megy.(Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de azt kell szeretni ami van.) Miután megcseréltem a adaptert és a pci kábelt megjavult a probléma.

2018. jún. 20. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!