Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vieokártyám egy R7 260X és ha...

Vieokártyám egy R7 260X és ha játszom akkor előjőnek a monitoron csíkok vagy kockásodás, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy ha az ilyen 65-70 fokot eléri a kártya terhelésnél vagy is játéknál akkor csíkok vagy kockásodás jőn elő , nem az egész monitoron vagy egy kis részen leginkább a monitor also jobb vagy kőzép táján jeleneik meg , csak ugy tudom megszüntetni ha a amd driverben rámegyek a kijelző menüre azonbelül a virtuális szuper felbontást állitom vagy be vagy ki és olyankor egy időre elmúlik a csíkok vagy a kockák.

Persze a lártyámon a venti csak 12cm es és 100% on pőrgetem játéknál de van mikor a 80 fokot is eléri.

A tápom egy gagyi npower márkáju 450w os ami 500ft volt még 3-4 éve , de egy tápcsere 600w os mongyuk és ami márkásabb megoldáná ezt a jelenséget és pluszba ha vennék a számitógépházba 12 vagy 14cm es ventit ?

Youtubon láttam sok olyan videot ha beraknám sűtőbe a kártyát mongyuk ilyen 20 percre 180-200 fokon akkor az elvileg megszűntetni a cssíkozást és a kockásodást ez igaz lehet vagy ki se próbáljam ?


2018. jún. 20. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez artifact hiba.


A kártya sokszor túlmelegedett, majd lehűlt elvált a kártya cpu-jának hegesztése a nyák laptól, és kezd még jobban elengedni. Sütőben pedig ezt "olvasztod" vissza valamennyire.


Ehhez hozzájárult az elégtelen hűtés és a gagyi táp. Annak a kártyának rotty!

2018. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor a sütés nem hülyeség segítene ?
2018. jún. 20. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!