Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Villámcsapás következtébe...

Üdv! Villámcsapás következtében megadta magát az alaplapi hálózati kártya. Miért történik az alábbi hiba?

Figyelt kérdés
Beszereltem PCIe slotba, legfrissebb illesztőprogramot telepítettem és működik. Többszöri újraindítás után is működőképes, viszont másnapra azt jelzi hogy nem található hálózati kártya. Az illesztőprogramot pedig letörli magától. A BIOSban már letiltottam az alaplapi hálókártyát, tehát az nem lehet a gond.

2018. jún. 25. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nem csak az sérült meg.

Bár az is kérdés, milyen tápod volt, mert normális táp nem engedi át a túlfeszültséget és megvédi a gép többi részét.

Az alaplap áram alatt marad, USB-ről tudsz tölteni? Ha nem, akkor állítsd be, hogy a portok kapjanak áramot, az talán segít.

2018. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Más nem vacakol? Mert akkor nem csak az alaplapi hálókártya hanem egyéb áramkörök is megsérülhettek. Szedd szét a gépet, látszik az alaplapon égésnyom, púpos kondi? Csatlakozókat is húzd le, tüskék alatt is nézd meg. Ha maga a lap "látszólag" jó mert még működik még nem biztos, hogy a többi alkatrészre nézve is egészséges tovább használni. Ja és szerezz be túlfeszvédőt!
2018. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
#2 Vagyok. Tápegységet sem ártana bemérni valahol ahol van multiméter.
2018. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gép ki volt húzva, valószínűleg a netkábelen jött be, mert a routert is szétcsapta...
2018. jún. 25. 11:38
 5/6 MGéza ***** válasza:
Ha a netkábelen keresztül, akkor az alaplapot károsíthatta. Lehet cserélni kell.
2018. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alaplap csere. Nálam is a netkábelen jött a delej.

Kimúlt a háló kártya, aztán kis idővel az alaplap is kezdett meghülyülni. Usb csatlakozók hol ment hol nem, relytélyes rendszer hibák stb.

2018. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!