Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen átalakítóval tudnám...

Milyen átalakítóval tudnám legolcsóbban megúszni ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy beltéri TV vevőm, aminek HDMI kimenete van (ez ugyebár kép + hang), és S/PDIF hangkimenete. A monitor, amit TV-nek szeretnék használni, sajnos nem rendelkezik hangszóróval, ezért csak a képet látom, hang nincs hozzá.


1)


Vehetek olyan hangszórót, ami tud S/PDIF-et, vagy olyan monitort, amiben van hangszóró. Egyik sem olcsó mulatság, ahogy nézem.


2)


Vehetek olyan átalakítót, ami S/PDIF-ből csinál valami olyat, amire hangszórót tudok rákötni, azaz jack dugós, vagy RCA csatlakozós. Ez olcsóbbnak tűnik kicsit, de még mindig tízezrekről beszélünk. (Vagy nem?)


3) Vehetek valami olyan kütyüt, ami a HDMI-ből veszi le az audiót, és talán ez a legolcsóbb. De olyat nem láttam, ami HDMI kimenettel rendelkezik, csak olyat, ami VGA-ra alakítja a képet. Ha esetleg lenne olyan, ami HDMI-ből HDMI-t csinál, csak közben a hangot leveszi egy jack dugóra, és nem kell hozzá külön tápegység, és még az ára is elfogadható, az tökéletes lenne.


Tud valaki ilyet?


Vagy valami más megoldást a problémámra?


2018. jún. 25. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincsen a beltériden egy egyszerű fejhallgató kimenet? Az enyémen van egy 3,5 mm-es jack hátul. Rádugok egy olcsó hangszórót és szól.

Nézd meg a tiédet is, hátha azon is van.

2018. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, ezen nincsen sajnos. Ha lenne, a problémám már megoldódott volna. De csak HDMI és SPDIF kimenet van rajta. Meg egy USB, és egy ethernet port. A típusa: Strong SRT 8211
2018. jún. 25. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Én találtam ebayen:


[link]

2018. jún. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!