Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zölden és rózsaszínűen villog...

Zölden és rózsaszínűen villog a monitorom! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha fullscreenben játszok akkor néhány játéknál a monitorom(LG 24MP59G-P) elkezd zölden és rózsaszínűen villogni.

Ha átálítom windowed módba akkor abba hagyja illetve ez a jelenség nem jelenik meg minden játéknál.

pl.: Biosock Infinite és a LawBreakersnél villog fullscreenbe de a Rainbow six siegenél pedig nem.

Rákerestem neten azt írják, hogy a vidikarinak elege lett, de mivel nem csinálja ezt minden játéknál így nem hiszem, hogy az én esetemben ez igaz lenne. Mi lehet az oka?

Configom:

-Intel i5 4460

-Asus Gtx 1060 Turbo

-16GB DDR3 RAM

-500W kolink táp

A válaszokat előre is köszönöm.



#monitor #számítógép #videokártya #Zöld és Rózsaszínűen villogó monitor
2018. jún. 27. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg nem monitor hiba, hanem VGA, azon belül is VRam.


Érdemes volna tesztelni a kártyát, pl Furmark, hogy mit mutat...

2018. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah igen. Azt a tápot cserélni kellene, tudom máséval könnyű, de kifizetődőbb lesz később. Nem lepődnék meg, ha a mostani probléma gyökéroka is az lenne.
2018. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lefutattam a FurMark-on egy GPU benchmark-ot ezeket az eredményeket kaptam: [link]


Egy tápcserét meg amúgy is terveztem mert a mostani sípol(nem túl hangosan a ventillátorok zaja elnyomja a hangját)majd meglátjuk, hogy az megoldja-e a problémát.

2018. jún. 27. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne a bencmarkot csináld, hanem a stressztesztet. Arra gondolok, hogy hőmérséklet, vagy nagyobb VRam használat függvényében hibázik a kártya. Játék alatt is figyelni kellene, hogy mekkora a VRam használat, amikor elöjön a hiba. Ezt MSI Afterburner, Riva SS- el tudod megtenni.
2018. jún. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!