Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Srácok nagyon zavar már ez a...

Srácok nagyon zavar már ez a monitor vibrálás?

Figyelt kérdés
Már egyszer feltettem ezt a kérdést de azóta újabb dolgok derültek ki ! GTX 1070em van és egy Asus vp228de 60hz monitor. Az a helyzet hogy a monitoromnak csak VGA bemenete van a VGAmnak pedig 3 D-SUB 1 DVI-D és egy HDMI bemenet van. Nekem most a HDMI to VGA kábel átalakítom van és AZ A HELYZET hogy amikor elindítok egy játékot akkor ELKEZD VIBRÁLNI !! Amire rájöttem még hogyha 60 FPSre korlátozom a játékot alig lehet észre venni ha pedig elengedem had menjen az FPS pl 140+ra akkor pedig nagyon feltűnően vibrál VÍZSZINTESEN !! EZT AZ EGÉSZET KIPROBÁLTAM MÁS KÁBELEKKEL ÉS EGY MÁSIK Philips 75hz monitorral is ahol ugyanez a probléma csak talán a monitor nagysága miatt kevésbé észrevehető ! Szoftveresen már mindent kiprobáltam, a Hertz állítgatásoktól a felbontásokig ! VISZONT EGY IDEIG JÓL MENT AMIKOR A MONITOR TÁPKÁBELÉT ÁT TETTEM EGYENESEN A KONNEKTORBA DE AZÓTA A KONNEKTORT CSERÉLNI KELLETT MÁS OKOK MIATT ÉS VISSZAÁLLT A PROBLÉMA ! Csak nem annyira feltűnően ! Ami nagyon fontos hogy észre vettem ha az FPSt nagyobbra hagyom mint 60 akkor hangosabb a videókártya vagy valami a gépben kicsit hangosabban zúg ! Érdekes az egész ügy. Már két HDMI to VGA átalakítót is probáltam de mind ugyan az. Most egy DVI-D to VGA kábelt rendeltem és kíváncsi vagyok rá hogy mi lesz majd ! Nektek mi a véleményetek ? A tápom 600W-os !

2018. jún. 28. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit most meg lepődtem. GTX1070-en analóg kimenet? Esélytelen.

Kérlek írd már meg pontosan a tipusát, gyártóját és azt hogy hol vetted.

Ezen felül friss driver fent van? (nem lemezről hanem hivatalos oldalról)

lehet interferencia is a fali csatlakozóban.

2018. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

gtx 10XX szérián nincs analóg kimenet (d-sub, alias VGA), csak HDMI, mini HDMI, displayport, dvi-d lehet, tehát csak és kizárólag digitális jelet küld ki.


Be lehet állítani rajta játék módot, arra állítsd át a monitort, de fulLHD-n halál az analóg jel (amit átalakítóval csinálsz), nem erre lett kitalálva, HD-nél is épp hogy elmegy.


A gép azért hangosabb, mert ha nem korlátozod az FPS számot, annyit présel ki magából a gép, amennyit tud, ez nem atomfizika, jobban hajtod több fps-ért, és semmi köze nincs a kép villódzáshoz.


600w táp semmit nem mond, ez kb annyi, hogy vettem egy autót, 4 kereke van. Hm, kösz. Mindig törekedjünk a PONTOS névre, jó eséllyel valami chieftec smart, fsp hyper vagy hasonló kukaszökevény, de ameddig megy a gép, ez sem okoz ilyet, szóval most hanyagoljuk (bár jó eséllyel azt se ártana cserélni).


A villódzás lehet fali interferencia, ahogy írták, vagy földhurok. Igen, nem csak a hangfalnál létezik, hanem megjelenítésnél is.

[link]

Keress egy új, biztosan földelt konnektort, rakjál rá egy elosztót (túlfesz védelmeset ha lehet), abba dugd be mind a gép tápkábelét, mind a monitorét.

2018. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!