Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzorhűtőt ajánlan...

Milyen processzorhűtőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
konkrét hűtőket

2018. jún. 29. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mire?
2018. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen processzorra? Mekkora fér a gépházba?


Intel gyári helyett: Arctic Alpine 11 Plus

Belépőszint irodába: Deepcool Gammaxx 200t

Átlag gépbe: Cooler Master TX3 Evo

Gamer PC-be: Cooler Master Hyper 212 Evo

Extra Halk: Be Quiet! Pure Rock

Tuninggépbe: Noctua nh-D15 vagy Be Quiet! Dark Rock 3

2018. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na mondjuk a Pure Rock-kal vigyázz, mert AMD-n a videokártya felé néz a ventije. Idiótán tervezték meg. A VGA melegét szívja a processzorhűtő.


[link]


AM4 esetén nem tudom, hogy ezt "kijavították" e már.


Saját tapasztalatból leginkább az Alpenföhn hűtőket ajánlom. Kisebb processzorra ott a Sella, nagyobbakra a Ben Nevis és még nagyobbakra a Brocken. A Ben Nevis 150w TDP-s mint a Pure Rock például, de sokkal jobb szerintem. Egyszerűen szerelhető és nagyon csendes darab. Viszont ezek 160mm magas hűtők. (A Sella kisebb és AM4 esetén ahhoz venni kell kit-et. De még úgy is olcsó. Azt hiszem az 120W TPD-s. Egy 1300x-re simán jó. Talán 130mm maga, ha jól emlékszem.

2018. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanide: a Noctua az tényleg csúcs. Ha van pénzed és helyed a gépházban akkor azt bátran ajánlom én is. A Cooler Master hűtőket nem nagyon szeretem. Talán csak én fogtam ki belőlük hibásat 2x. Azóta nem erőltetem a márkát.
2018. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xKakashix ***** válasza:
#3 ha úgy szereled be akkor igen a videókártya felé fog nézni, de ki mondta hogy úgy kell berakni? nem csak egyféleképpen lehet beszerelni...
2018. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
AM3-ra csak úgy tudod behelyezni. Csak AM3-ra.
2018. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KKd1llibIvA


Itt láthatod. Emberünk próbálgatná, de úgy megy fel csak keresztben. Anno FX8320-at nem tudta emiatt hűteni rendesen. 45 fok volt üresjáratban.


Cseréltük fx8300-ra, ami 95w TDP-s és pattintottunk rá egy olcsó Sella-t. Azóta terhelés alatt is max 55 fokot mutatott eddig a masina.

2018. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve most találtam róla infot, hogy AM4-re is ilyen. Szóval ezt a hűtőt, csak Intel processzorra ajánlom. Arra viszont nagyon. 7600k-t már láttam, hogy terhelés alatt 52 fokig engedte. Ha jól emlékszem. Nem tudom már milyen ház volt. Szóval Intel esetén jó ez a hűtő is a kérdezőnek, AMD esetén nagyon nem ajánlom. Viszont az Alpenföhn termékeket továbbra is, jó szívvel. Nekem már rég csak ez jöhet szóba. A rendszerhűtő ventik is ilyenek.
2018. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xKakashix ***** válasza:
Hm érdekes, az viszont szívás mert jó hűtő
2018. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!