Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemmel lenne probléma:...

Infrector kérdése:

A gépemmel lenne probléma: amint áram alá van kötve belapcsol, egyből pörögnek a ventilátorok és az alaplapon is világít a LED. De fekete a képernyő, egér sem kapcsol be (ledes egér és nem világít). Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A gép eléggé öreg de ha lenne rá mód megszeretném javítani, már sok YouTube videót is néztem de most se tudtam még megcsinálni. Azt hogy ne induljon el egyből amint áram alá helyezem az Bios-be kéne megcsinál i tudtommal, de a kép is fekete. Az után történt amikor kitakarítottam: kivettem a ramokat, a proci hűtöt és összefogdostam a videókártyát (ha számít) nincs védőlapja, még hűtőrácsa sem és még kivettem az elemet (3V) de ezt már csak az után amikor nem működött.

Ha van valami ötletetek akkor ìrjátok le. :)



#fekete képernyő #áram alá helyezve
2018. júl. 2. 10:32
 1/2 MGéza ***** válasza:

Akkor önellenőrzést végezz elsőnek, lehet valamit nem jól raktál össze:

- Videokártya egy halk pattanással szokott a helyére kerülni, ramok úgyszintén. BIOS sípjel nincs? Csatlakozókat lehúzgáltad, áramtalanítottál szétszedés előtt? Ha nem akkor most tedd meg és próbáld újra, lehet a tápegységben kacsolt be valami védelem.

2018. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hallani sípolást, amint a tápot bekapcsolom felvillan az alaplapon lévő LED de a videókártyán nem, meg mŕg ahol bekapcsolnám a gépet világít a LED ott is. Ramokat is kiszedtem, megtisztítottam és megpróbáltam mád slotokba is visszarakni őket (4 ramslot van DDR2). És igen pattant az összes 1 kicsit. Az elemet is kivettem és megtöröltem óvatosan. Megpróbáltam elindítani videókártya nélkül, majd ram nélkül is, de még így sem megy :c
2018. júl. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!