Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopvásárlás előtt vagyok,...

Laptopvásárlás előtt vagyok, két modell között vacillálok. Melyik volna jobb választás?

Figyelt kérdés

Munka mellett filmnézésre, játékra is használnám a laptopot.

A két kinézett modell paramétereiben nagyon hasonló, ezért az egyik fontos szempont ez volna.

Illetve érdekelne az is, vajon melyik van jobban összeszerelve, ezzel kapcsolatban is szívesen fogadok véleményeket. :)

A rengeteg adat bemásolása helyett inkább itt hagyok két linket, átláthatóbb így talán.


Az egyik opció:

[link]


A másik:

[link]


Előre is köszönöm szépen a hozzáértő segítséget!



2018. júl. 5. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

a DELL a leírás alapján, csak 5ghz wifit támogat(külön kártya kell a 2.4ghz-hez), LAN bemenet csak 100Mbit, VGA gyengébb, és akksi kisebb.


Én a HP-t venném.

2018. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A két termék eléggé hasonló - összehasonlítva:

[link]

kiemelve a pozitívabb tulajdonságokat:

[link]

2018. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"a DELL a leírás alapján, csak 5ghz wifit támogat(külön kártya kell a 2.4ghz-hez)"

Mind két frekvenciát tudja:

* [link]

* [link]

2018. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A HP-t csak abból a szempontból nem ajánlom, mert recseg-ropog a háza és nem magyar, hanem csak magyarosított billentyű van benne (tehát az í és az ű más helyen van egy kicsit). De teljesítményben hatalmas és a képe is szép, majdnem ugyanilyet vettünk csak 7200U procival és 4 GB RAM-mal

A Dell viszont jobban van összeszerelve.

De mondok egy harmadikat, [link] ebben 20%-kal gyorsabb proci van, mint a másik kettőben, a videokártya meg 2x akkora teljesítményű, mint a HP-ban, ez is nagyon jól van összeszerelve, viszont van egy olyan problémája, hogy csak 128 GB-os SSD-je van.

2018. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos nem vagyok annyira hozzáértő, sokszor csak félinformációk, több helyről összeolvasott dolgok alapján tudnék ítélni, de az nem szerencsés. Így nem tudom például, hogy ebben az esetben a 4 GB-os integrált grafikus kártya a jobb, vagy a 2 GB-os dedikált? Sok helyen olvastam, hogy a dedikált általában jobb, de azt is, hogy ez nem ilyen egyszerű, és több szegmense van a kérdéskörnek. Ha jól látom, a linkelt oldalak ezt a különbséget nem jelezték, csak a GB-okat. :)

2018. júl. 5. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:

"Így nem tudom például, hogy ebben az esetben a 4 GB-os integrált grafikus kártya a jobb, vagy a 2 GB-os dedikált?"

A két grafikus processzor:

* [link]

* [link]

az 530-as:

* újabb (bár ugyanaz az architektúra)

* több memória jár hozzá

* nagyobb órajelű (a memóriabuszé is)

* több "grafikus csővezeték", több "mag" - szóval erősebb

2018. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!