Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gagyi lehet egy asztali...

Gagyi lehet egy asztali számítógép új,60 ezer forintért (monitor és billentyűzet, egér nélkül)? Csak itthoni használatra kellene.

Figyelt kérdés
60 ezer forintért a Media Markt web-áruházában láttam számítógépet, de egy számítástechnikus szakember egy másik üzletben azt mondta, hogy annyiért az gagyi lehet. Ő 100 ezerért tudott volna eladni nekem számítógépet. Mivel nem értek hozzá, ezért kérdezem. Csak itthoni használatra kellene, internetezésre, gépelésre, néha zenehallgatásra, esetleg filmet is letölteni, vagy internetes szerencsejátékra (póker). Mivel nincs több pénzem, kénytelen leszek a 60 ezrest megvenni. Mi a véleményetek? Egyébként erről a gépről lenne szó: HP 260-a100nn asztali PC Z0L24EA (Celeron-J3060/4GB RAM/500GB HDD/DOS)
2018. júl. 9. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg a Media Markt túlárazott, szóval lehetséges, hogy 60-ért tényleg "gagyit" kaptál volna, viszont lehet, hogy Neked a "gagyi" is elég.


Ha tudsz konfigot írni úgy könnyebb lenne válaszolni


Amire használnád, arra elég lenne ez a használt is:

[link]

2018. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Újat akarok mindenképpen, használt gépem már van. 7 éve használom azt ami most van, de újat szeretnék.
2018. júl. 9. 12:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Processzor: Intel® Celeron® J3060 processzor Processzor sebesség: 1.60 GHz Cache-memória típusa: L2 Processzor sebessége turbóval: 2.48 GHz Processzor gyártója: Intel® Processzor típusszáma: J3060
2018. júl. 9. 12:40
 4/12 A kérdező kommentje:

Processzor:

Intel® Celeron® J3060 processzor

Processzor sebesség:

1.60 GHz

Cache-memória típusa:

L2

Processzor sebessége turbóval:

2.48 GHz

Processzor gyártója:

Intel®

Processzor típusszáma:

J3060

Processzor modell:

Celeron®

Processzor magok száma:

2

Cache:

2 MB

Cikkszám:

1246398

RAM

Memória típusa:

DDR3L

Memóriaméret:

4 GB

Memória bővítés:

Igen

Memória sebesség:

1600 MHz

Memóriafoglalatok száma:

2

Videókártya

Videókártya gyártója:

Intel

Videókártya:

Intel HD Graphics 400

Merevlemez

Merevlemez:

HDD , 500 GB , 7200 rpm , SATA

Merevlemez típusa:

HDD

Merevlemez kapacitása:

500 GB

Merevlemez fordulatszáma:

7200 rpm

Merevlemez interfész:

SATA

Alaplap

Foglalatok:

Külső meghajtórekeszek: Egy foglalt, Belső meghajtórekeszek: Egy foglalt, 1 M.2

Optikai meghajtó

Meghajtó:

DVD meghajtó

Csatlakozás

Bluetooth:

Igen

Bluetooth verzió:

4.0

Csatlakozók:

4 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 kombinált fejhallgató/mikrofon, 1 hangbemenet, 1 hangkimenet, 1 mikrofonbemenet , 1 RJ-45 LAN, 1 VGA; 1 HDMI 1.4-kimenet

WLAN:

Igen

WLAN szabvány:

802.11b/g/n

Ethernet átviteli sebesség:

10/100/1000 Mbps

Hang

Hangmód:

DTS Studio Sound™

Kialakítás

Operációs rendszer:

Dos

Kártyaolvasó:

Igen

Tápegység teljesítménye:

65 W

2018. júl. 9. 12:50
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Így már mindjárt más, bár az alaplap típusát én nem látom... A gagyi még enyhe kifejezés. Ez egy használhatatlan konfig. Ezzel ma már netezni sem fogsz élvezettel:(


Kb ilyesmit ajánlanék:

[link]

[link]


Media Marktban ne vegyél gépet. A webáruházakban keress irodai konfigokat


Itt nézz körül:

[link]


Be tudod állítani a 60.000 Ft-ot felső határnak

2018. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a linket azért tettem be, hogy lásd, később milyen erősebb procikat tudsz még beletenni:

[link]

2018. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ennél olcsóbbat semmiképp se vegyél, mert az még netezésre is nehezen használható lesz.

És előre összeállított gépet se, mert azok mindig drágábbak.

Tudom, hogy ez 72 ezer, de kb. 2-3x olyan gyors, mint amit te meg akartál venni 60 ezerért.

2018. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóra pedig ne hallgass, hülyeségeket írt.
2018. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az első válaszolóra pedig ne hallgass, hülyeségeket írt."

Nem írok hülyeséget bogaram, csak nem tudsz értelmezni.60 ezre van, erre linkelsz egy 72 ezrest. Összeállítok én 400.000-ért is jó gépet neki, utána meg szidjalak?

Összeállított gép valóban picit drágább, de ebből már ki tud indulni, amit linkeltem. Valóban nem egy világbajnok gép, de gondolom nem értelmezted, hogy mire kell neki...

Viszont kérdező, ha belefér a 72.000, akkor jó az összeállított gépe a srácnak. Amit én linkeltem, az sincs annyira túlárazva ...

2018. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Talán a 72 ezer az még belefér. Legfeljebb gyűjtögetek még egy hónapig pénzt.
2018. júl. 9. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!