Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az intel...

Mi a különbség az intel I3-I5-I7 között?

Figyelt kérdés

Mint hozzá nem értő szeretném megérteni, hogy miben különböznek ezek a processzorok.


A példa kedvéért feltételezzük, hogy mind a 3 ban egyenlő nagyságú cache, mennyiségű mag, és mértékű órajel van.


Válaszokat előre is köszönöm



2018. júl. 9. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Akkor semmi :))


Ugyanis pont abban különböznek hogy eltérő mennyiségű cache, mag és órajel tartozik hozzájuk, ettől erősebb az egyik a másiknál...


Vagy nem értem a kérdést...

2018. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

... meg eltérő busz sávszélesség, további nem jelölt gyorsítótárak, előfeldolgozó mechanizmusok, társprocesszorok, utasítás készlet kiegészítések stb...


Az előző válasz nagyon felszínes. Nem lenne akkor értelme az I szériának ha csak ennyiben különböznének.

2018. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha minden specifikáció egyenlő (ami elég ritka), akkor annyi, hogy az i3 készült a legújabb technológiával, utána az i5, és utána az i7, valamint valószínű, hogy utóbbi 2 már csak a használt piacon érhető el, és régebbi alaplapokhoz, régebbi foglalatokba valók. Tehát 2 azonos tulajdonságú proci közül egyértelműen az iKevesebb a jobb, mert sokkal újabb és kevesebbet is fogyaszt.
2018. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3. Szerintem te valamit rosszul tudsz, vagy én értem félre amit mondasz. (I7 az újabb és nem az i3).


2. egy kicsit ki tudnád fejteni nekem, ha megkérlek?

2018. júl. 9. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Harmadik vagyok, akkor mondok neked példát:

Pl. ott az i3-8100, tavaly jelent meg, 4 mag@3,6 GHz, 4 szál, a legújabb (Coffee Lake) alaplapokba megy bele, 65 Wattot fogyaszt, DDR4 RAM-okkal kompatibilis, 35 ezer forint környéki áron.

De van pl. az i5-4590, 4 mag@3,7 GHz, 4 szál, a 4 éves (Haswell) alaplapokba megy bele, 85 Wattot fogyaszt, a régebbi (DDR3) RAM-okkal kompatibilis.

Kb. ugyanannyit tudnak a benchmarkokban, de te mégis melyiket vennéd meg?

2018. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz. Igazad van, de maga a kérdés nem erre vonatkozott. Az azonos paramétereket, csak az egyszerűség kedvéért gondoltam.


Akkor általánosságban mit mondanál, mi a különbség közöttük?

2018. júl. 9. 20:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Erre válaszoltam, ha azonosak a paraméterek akkor semmi.


Azért volt felszínes a válasz mert a kérdező kérdésére elég a hétköznapi válasz és e három paramétert említette ezért ezzel a hárommal érveltem. Profi kérdésre profi válasz, egyszerűre - egyszerű.


Kérdező még mindig nem érted. Mi a különbség a ferrari és a trabant között ha tegyük fel - csak az egyszerűség kedvéért - egyforma motor, lóerő és teljesítmény van mindkettőben...

2018. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Komoly teljesítménybeli különbség, ami meglátszik ( nem minden esetben)


i3 = multimédia

i5 = gaming,játékok

i7 = programozás,vezérlés,létrehozás..


Soha nem a magokat kell nézni, egy 2 magos CPU képes lenne megverni egy 4 magos CPU-t de ezt a procceszor készítők nem engedhetik meg maguknak..

2018. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 A kérdésemből láthattad, hogy mennyire vagyok tisztában a témákkal (ismerem ezeket a paramétereket, és ezek alapján asszociálok, hogy melyik a jobb eszköz). Mivel kérdést tettem fel, nyilvánvaló, hogy tágítani szeretném az ismereteimet, ami azt jelenti, hogy érdekelnek, azok a paraméterek, amikről ezelőtt nem is tudok!


Ennek ellenére nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki időt szakított rám!

2018. júl. 9. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát 2 azonos tulajdonságú proci közül egyértelműen az iKevesebb a jobb, mert sokkal újabb és kevesebbet is fogyaszt."


Ez így azért eléggé meredek.

Pláne hogy egy i3-8100-et hasonlítasz össze egy i5-4590-el, ahol egyértelműen kitűnik, hogy az i3 azért jobb mert 4!! generációval újabb, tehát mindenben jobb egy nyolcadik generációs proci, mint egy negyedik.


Ezzel csak összezavarod a kérdezőt. AZONOS generáción belül mindig a nagyobb számú a jobb ahogy a kérdező is írta.

2018. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!