Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megfelelő ez a konfig?

Megfelelő ez a konfig?

Figyelt kérdés

Olyan 400e szánok rá


gépház : Zalman Z11 Neo

tápegység: FSP 700W Hyper 700

processzor : AMD Ryzen 7 2700X

alaplap : Asus ROG STRIX B350-F Gaming

ram : G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz

videókártya : Asus RX580 8GB GDDR5

processzor hűtő : Cooler Master Hyper TX3 EVO



2018. júl. 9. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire használnád? Mert ha játékra, akkor erősebb VGA kell és gyengébb proci, illetve játékra jobb az Intel. De ha marad a csúcs Ryzen, akkor egy X370-es lappal jobban járnál, és az RX580 helyett én GTX1060-at vennék.

A táp feleslegesen nagy, jobban járnál egy kisebb, de jobb minőségűvel (Be Quiet Pure Power 10 500W).

2018. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Főleg játékra de munkára is használnám , inkább AMD párti vagyok mert sokszor szivtam az Intel féle alkatrészekkel. Azért szerintem ennek a konfignak kell legalább 500-600W, de inkább biztosra megyek és veszek bele egy nagyobbat.
2018. júl. 9. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

intelnél igaz több az fps, de cserébe 100%on mennek a magok.


2700 is elég lesz, nem kell az X-es verzió, azt kb +0,3Ghz-cel tovább lehet húzni.

Ha már csúcs proci, egy X370 vagy X470-et dobni kéne alája (illetve ne felejtsd el BIOS frissítéssel kérni, különben lehet el se indul a gép összerakás után).


Ramot az alaplap támogatási listájában mindenképp nézd meg, mert ryzennél ha nincs a listán, akkor jó eséllyel nem is fog elindulni a gép, mert nem kezeli a ramot (sajnos erre érzékeny).

3000MHz-essel jobban járnál, abból többet támogat és kisebb a nem megfelelő működés.


VGa tényleg inkább gtx 1060, de használtan van már gtx 1070 is rendes bolti garanciával hasonló árban.


Hűtőt felejtsd el, a ryzen gyári hűtője tud annyit. Ha komoly tuningra adod a fejed, akkor be quiet dark rock pro, esetleg shadow rock, scythe mugen4, noctua nh-d14 vagy 15.


Táp feleslegesen nagy és mellesleg nem is minőségi. Inkább 500w-os be quiet pure power, komoly tuningra meg corsair rm550x, be quiet straight power, super flower leadex platinum stb.

2018. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő jól leírta, én meg összepakolom neked.

Merevlemez, SSD kell? Ha nincs SSD-d, mindenképp vegyél hozzá.

Lemezzel, SSD-vel 400-ból: [link]

Csak SSD-vel: [link]

Lemezek nélkül: [link]

2018. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És nem, nem kell neki több, bőven elég az 500W-os, de jó minőségű táp,
2018. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na megnézegettem amit összeraktatok , processzor hütőt lecserélem egy Be quiet! Pure Rock-ra , most is FSP tápegység van gépben és még nem volt gond vele szoval én bízok ebben a márkában és ezért ez marad , minden más marad
2018. júl. 9. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Azonos árban az RX580 többet tud, igaz a 1060 jobban húzható. Bármelyik jó választás.


Attól jó egy táp, hogy működik?????

[link]

Nézd már meg a gép fogyasztását terhelve, húzott 8 magos Intel procival. Bőven elég az 500W, a Pure Power 10 pedig jobb minőségű alkatrészekből van felépítve.


400k keretből viszont nem egy szaros RX580 kártya kell, hogy beleférjen, minimum 1070 de inkább a Ti változata.

Ram jó választás. Asrock AB350 Pro4 lap sem rossz. (X470 laphoz szerintem nem kell BIOS frissítés) Játékra a Ryzen 5 2600 bőven elég (nem kell az X-es verzióra felárat fizetni), max. folyamatos rendereléshez vennék Ryzen 7-et, különben nem fogod észre venni a különbséget az 5-höz képest. Fuss neki még1szer az összeállításnak, ha jót akarsz magadnak.

2018. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!