Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Lemezhibák javítása" a...

"Lemezhibák javítása" a számízógépem nrm indul el, segítsèg?

Figyelt kérdés

Pár órája nèztem egy filmet a neten, és a gép csak úgy kikapcsolt.. azóta ezt az üzenetet hozza elő: lemezhibák kijavítása. A művelet elvégzése akár egy óránál tovább is tarthat.



Mit tegyek??



2018. júl. 13. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Várjál, hogy javítsa.

Utána ha elindul a rendszer, futtass egy HDSentinelt.

2018. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm akkor bekapcsolva hagyom estére, viszont mi az a hdsentinel? Nem vagyok otthon a témában
2018. júl. 13. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
A HDSentinel egy szoftver, ami arra szolgál, hogy leellenőrizhesd a HDD-d (Hard Disk Drive - Merevlemez, avagy "winyó, wincseszter"). Legfőképp a S.M.A.R.T. funkciót használja, ami nagyjából ennyit jelent: Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology, azaz Ön-ellenőrző Analizáló és Nyilvántartó Technológia. Az ebből kiolvasott adatok alapján állapítja meg mi a helyzet a tárolóddal (SSD-vel is működik). Van-e hibás szektor, túlpörgések fordultak-e elő stb stb... Ha minden stimmel és a program nem jelez hibát, akkor valószínűleg minden rendben a hardverrel és ez valamiféle szoftveres hiba lesz. Mivel kikapcsolt, ha nem jön helyre magától a legegyszerűbb hibajavítási mód a teljes újratelepítés. Lehet itt legózni, keresgélni a hiba okát és megpróbálni kijavítani, de nekem elég sokszor nincs kedvem hozzá és inkább újratelepítek olyankor.
2018. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na igen, most belapcsolt, de nincs rajta se hang, se internet (ne. Csökkentett mód)


Hosszas üdvözlés után nagyon lassú..


Cd-t nem adtak amikor rátelepítették a win 10-et, ez azért is idegesítő mert nem tudom aktiválni.. Egy nap 60x zaklat a gép az aktiváltatással



Egyszerűen nem lehet kicseréltetni a vinyót?

2018. júl. 14. 09:34
 5/7 A kérdező kommentje:
A számítógép bekapcsolt inteenet van az audió szolgálgtatás kikapcsolt ezt mégoldom, de nagyon lassu a gép..
2018. júl. 14. 09:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy programot nem tudok megnyitni, mert azt mondja a windows leállt...

Ezzel befagy minden

2018. júl. 14. 09:41
 7/7 A kérdező kommentje:

Bevittem a szervízbe ott újrarakták.. Volt valami turpisság, mert azt mondták a vincseszter ami a gépben van nem tőlük van. A fiatalabbik adta el 500 gigás vinyót 5000 forintba, azt mondta lehetetlen..


Nem értem én ezt, a lényeg hogy újra rakták 5500-ért

2018. júl. 17. 18:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!