Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy bírja egy alap otthoni...

Hogy bírja egy alap otthoni számítógép az állandó futást?

Figyelt kérdés

Adatok:

Linux 2.6.24-21-generic, CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz at 2992 MHz (5985 bogomips), HD: 10/143GB, RAM: 1407/1518MB, 149 proc\'s, 4.10d up

Azt szeretném tudni, hogy bírja egy ilyen gép a nonstop futást?

Mennyi az élettartama a gépeknek?

Hallodt már valaki olyanról, hogy leégett a gép?

Ha gáz van, nem ég le?

Miért kérdezem? Szervert csinálok.


2008. nov. 1. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kb. 1984 óta megy szinte folyamatosan valamilyen PC.

Jól bírják, csak rendszeresen ki kell takarítani a port a gépből és főleg a tápból. Megfelelő hűtés mellett jól bírják még a nyári 35-40 fokot is.

Ha lehet ne olcsó kínai tápot tegyél bele, hanem valami megbízhatóbbat, amit nem kell félévente cserélgetni. Persze ez vonatkozik a többi alkatrészre is.

A tápok úgy vannak megcsinálva, hogy túlmelegedéskor kikapcsolnak, zárlat esetén pedig nem gyúlad ki.

2008. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán a gép jellemzőitől függ, hanem a hűtéstől.

Tegyél bele elég ventillátort, és rakd szét a winchestereket és a kártyákat, ahogy bírod (a hőtermelő részek minél messzebb egymástól.

Néhány havonta fújd ki a géped (2 csövű porszívóval: az egyik fele fújja, a másik szívja) - vagy lehet kapni flakonban sűrített levegőt. Ilyenkor ellenőrizd azt is, hogy minden ventillátor jól működik.

Ja: ha szerver, akkor rakjál bele valami egyszerű videokártyát (ezek még alig melegednek).


Én már láttam szétégett alkatrészeket: ezek a hanyag szerelés miatt melegedtek túl. És láttam szétdurrant tápegységet is: az meg a nem pucot és beszorult venillátor miatt.

2008. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából nyitott a ház, frankón tele van ventilátorozva. Egy Codegen 300W-os táp van benne. Hűtése szerintem tökéletes, hogy nyitva a ház, és van elég venti is. Kigyulladástól félek valamiért. Vagy ha gáz van elég, vagy leég valami.
2008. nov. 1. 19:31
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen várok még válaszokat...

Amiről szó van: [link]

2008. nov. 1. 19:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok megint: Hááát codegen táp... van ennél jobb is, de elsőnek elmegy.

A ház oldalait nem véletlen találták ki, ugyanis ha fölteszed sokkal intenzívebb lesz a hűtés és érvényesülnek a ventillátorok. Nyitott házban meg miden felé fújnak a ventillátorok, csak ott nem jár a levegő ahol kellene.

Én most szereztem be golyóscsapágyas 12cm-es dupla vastag ventit, fél fordulaton több levegőt szállít mint egy normál példány és szinte nincs hangja, és nem szorul be egy év alatt a csapágyazása.

2008. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az rossz lenne, ha jönnék haza aztán leégve látom a procit, mert beszorult a venti. Vagy nem fordulhat elő?
2008. nov. 1. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezért kell 2 havonta vizsgálni. Ha már akadozik vagy zörög a ventillátor, akkor csere.

Összerakva meg tényleg jobb a légáramlás a gépben. Inkább a kimenő nyílásoknál hagyjál jó sok helyet a szellőzéshez.

2008. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amióta nyitott a ház, nincs benne forróság, a táp is "hideget" fúj ki, a proci hőmérséklete alacsonyabb, és a videókártyáé is.
2008. nov. 1. 21:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos hőmérséklet fölött automatikusan leáll a géped, kigyulladástól csak extrém túlpörgetés esetén kell tartanod.Jah és ha a géped folyamatosan meg, akkor nem fog elromlani, ált az indulás okozhat problémát. Ha van egy normális Gigabyte, Asus, ABIT alaplapod, a procid nem húzod túl, akkor nem lesz probléma. Esetleg egy túlfesz. védett elosztó nem árt
2008. nov. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ennek örülök. Meggyőztetek. :-) :]
2008. nov. 2. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!