Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kell kicserélni ahhoz,...

Mit kell kicserélni ahhoz, hogy beférjen egy full ATX méretű gép egy kisebb házba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok valami nagy szakértő a témában, úgyhogy ha kirohogtök nem fogok megsertodni:D


Szóval kb két éve vettem egy gamer pct. Teljes ATX méretű.


Viszont nem igazán szeretem, hogy egy ilyen nagy házban van minden. Nem mutat vmi jól. Ráadásul kb a legolcsóbb házat vettem meg annak idején mert elment a pénzem a többi cuccra.


Szóval amúgy is gondolkodtam egy új pc ház megvételén. A kérdés az ha nekem minden full ATX méretű benne. Akkor mit kell kicserélnem, hogy belemenjem egy kisebb házba. Az alaplapot gondolom ki kell. De pl a videokártyát is ki kellene ? Az már nem olyan olcsó mulatság.. vagy léteznek olyan kisebb méretű házak amikbe be lehet rakni "fullos" méretű videokártyát?



Ha az egész megoldható egy új ház illetve alaplap vásárlással akkor lehet belevágnék. Ha ennél több kell akkor viszont nem ér annyit az egész...


Köszi;)



2018. júl. 16. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban az alaplap szabványmérete határozza meg, hogy milyen házba tudod beszerelni.


Esetedben Micro ATX lap volna ideális, a VGA-nál meg a hossz számít, erre kell odafigyelni.


De én szöszmötölnék vele, nagyon mutatós modern ATX házak vannak, ezért nem cserélnék lapot. Személyesen preferálom a Zalman házakat, dehát kinek a papné, kinek a paplan, szét kell nézni.

2018. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell, csak másik ház meg alaplap. A háznak persze kompatibilisnek kell lenni a a videokártyád hosszával.


Bár mondjuk én totál baromságnak tartom az egész átalakítást. :D

2018. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!


Közben megtaláltam az alaplap típusát: AL ASUS H97M-E s1150 H97 DDR3 PCIE mATX


Ha jól nézem ez mATX, akkor elvileg ha a videokártya befér a kisebb házba akkor nem is kell semmit pluszba cserelnem?


Igazából azért is cserélném a házat , mert az évek/ költözés során elveszett az oldala, az egyik lába hiányzik. Úgyhogy már illene amúgy is :D


És akkor meg már gondoltam, hogy jobban tetszenek ezek a kisebb házak kinézetre, nem is foglalnak annyi helyet.

2018. júl. 16. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
..ha micro a lapod, akkor csak a videókártya hosszát figyeld, amikor házat veszel. Mindenhol megadják ezt az értéket, a VGA oldalán meg megtalálod a hosszt pontosan, ha ott nem akkor a techpowerup oldalon.
2018. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cooler Master Masterbox Lite 3.1
2018. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget:)
2018. júl. 18. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!