Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattogó hang miután lekapcsolt...

Kattogó hang miután lekapcsoltam a gépet. Miből jöhet?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapos az új PC-m. Néha-néha, ha be van kapcsolva a gép akkor is (ebben az esetben elég ritkán), de miután kikapcsolom a gépet 10-20 percenként hallok egy kattanást. Olyasmi a kattanás, mint amit a TV a szokott, csak ez néha hangosabb, néha halkabb. Van amikor ez az időtartam kisebb, nagyobb. Egy idő után abbahagyja. Van egy olyan sejtésem, hogy ez a hang a tápból jön. Az előző gépem nem csinálta ezt. Miből jöhet még? Aggódnom kellene miatta? Köszönöm a válaszokat, setup:


Intel Core i5-8400 Hexa-Core 2.8Ghz

Gigabyte GTX 1060 6GB Windforce OC

ASRock Z370 Pro4 ATX

Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000Mhz

Samsung EVO 860 250GB SSD

Western Digital Caviar Blue 1TB HDD

EVGA Supernova G2 550w



2018. júl. 23. 14:16
 1/2 anonim válasza:
Lehet hogy a táp hütőjéből jön. Gondolom nem folyadékhűtéssel rendelkező géped van, ezért lehet, hogy valami beragadt oda, és az kattog. Ha szétszerelnéd a géped belülről még tudnád nézni.
2018. júl. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valóban nem folyadékhűtés, a hűtőt elfelejtettem beleírni, az egy Cryorig H7-es léghűtő. Azon gondolkoztam, hogy még a merevlemez, vagy akár maga a gépház is kattanhat a hőmérséklet változás miatt. Az előbb megnyomogattam a gépház oldalát és hasonló kicsit halkabb kattanást hallottam. Mindenesetre ma miután kikapcsoltam a gépet megpróbálom a gépház oldalaival letesztelni, hogy az kattan-e, ezenkívül kihúzom a merevlemezt is, mert akár az is lehet a hunyó, bár miután ki van kapcsolva a gép ezt nehezen hiszem. Ha ezek egyike sem a probléma okozója akkor szerintem csak az lehet amit te írtál, hogy a táp hűtőjével van valami. Az az igazság, hogy ez az első buildem és nem nagyon tapasztaltam még ilyesféle problémákat, ezért meg kell bizonyosodjak arról, hogy mi okozhatja mielőtt fölöslegesen rma-zok valamit. :D
2018. júl. 24. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!