Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha számítógépet rakok össze,...

Ha számítógépet rakok össze, akkor kell külön hang, illetve hálózati kártya is?

Figyelt kérdés
És még annyi lenne a kérdésem, hogy egy hozzá nem értőnek mennyire nagy munka összeszerelni? El lehet rontani bármit is?

2018. júl. 20. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, átlag felhasználónak megfelelhet az integrált hang ill. hálózati kártya.

El lehet rontani szinte bármit, arról nem is beszélve hogy lehet gyárilag hibás alkatrész is, annak a kiderítése meg külön történet.Szvsz. rakja össze olyan aki már csinált olyat.

2018. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alaplapok 99%-án van integrált, amennyiben egy sima gépet raksz össze, nem kell külön hang és hálókártya.


Pl a procit ha más irányba teszed bele az alaplapba, azt el lehet rontani. Ilyenkor általában a proci nem sérül (ha intel) csak az alaplap, ami általában olcsóbb. De mivel szóltam előre, így nem fog megtörténni mivel majd figyelsz a kis háromszög jelre a lapon és a procin, hogy megegyezzenek :D


Mást max akkor, ha nem megy bele, és annyira erőlteted hogy beletöröd. Ilyen nem fog előfordulni, ha nem vagy egy ingerült barbár :D

2018. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szvsz. rakja össze olyan aki már csinált olyat."


Akkor soha nem fogja megtanulni :D

Akkor már legalább inkább "aki csinált már olyat" inkább felügyelje őt.

2018. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :D
2018. júl. 20. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első gépemet 4 és fél órába telt összerakni, a legutolsót kb 40 perc alatt megoldottam komplett kábel rendezéssel.


Elrontani mindent lehet, de ez alól az se kivétel, aki már 1000+ gépet összerakott.


Hang és hálókártya a mostani alaplapokra rá van rakva, azt nem kell venned, hacsak nem minőségibb darabot akarsz (audiofil vagy), vagy több kimenetet stb.


Szerintem te is megpróbálhatod otthon, többségében egy kicsit macerásabb LEGO. Mielőtt azonban nekiesnél, mindenképp nézz végig jó pár gép építő videót (a legtöbbje angol nyelvű), olvass utána (főleg az alaplap kézikönyvét, ahol leírja a gépház kábeleit hova kell kötni) mit hova kell rakni, legyen nálad netezésre alkalmas eszköz (mobil, notebook stb) ha elakadnál. Bónuszként nem árt ha van ismerős, aki esetleg tud segíteni, vagy felügyelni mit csinálsz.

2018. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!