Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes overclockolnom a...

Érdemes overclockolnom a Ryzen 5 1600 processzort?

Figyelt kérdés
Új gépem van(gtx 1060 6gb,16gb 2666mhz ram,ryzen 5 1600,gigabyte ab350m gaming 3), még ventillátor nincs benne (nem adtak hozzá, de folyamatban), de a gammaxx 400 nagyon jól hűti a procit. Mikor nem használom a gépet akkor leesik 35fokra is(levettem a gépház oldalát míg megjön a ventillátor), játék közbe pedig alig megy 50 felé. Érdemes OC-zni? Mennyire? Ja és a videókártya windforce model és eléggé melegedik, sokszor 80 fok felett van. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2018. júl. 23. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, bár a tápod típusát érdemes lenne tudni. Ryzenen viszonylag sokat tud dobni egy OC, ha meg hűtő is van hozzá, akkor HAJRÁ :)


Pontosan melyik Windforce hűtésről beszélsz? Van belőle 1/2/3 ventis is. Ha egy ventis, akkor még normális a hőmérséklet, főleg erősebb kártyáknál.

2018. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 ventis, tápom pedig egy corsair cx450-es.
2018. júl. 23. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne húzz rajta.
2018. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, annyival nem lesz nagyobb a teljesítmény, mint amennyivel nő az áramszámla és csökken a stabilitás.
2018. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Áramszámla nem nagyon izgat, valamennyit csak segít.
2018. júl. 23. 21:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Ilyen hőmérsékletek mellett annyira csalogat, hogy overclockoljam :D
2018. júl. 23. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen,huzd!megeri,single threadben sokat dob,ami jatekoknak jot tesz.en egy 3.9ghz-re siman belonem elsore.

Tapod birni fogja,ryzenek nagyon takarekosak.

Nemtudom milyen ramod van,de ha tudod annak az orajelen is huzhatnal.mivel ryzennel a ram orajele adja meg az infinity fabric frekijet is(ami a magokat osszekoti) igy sokat dob rajta az is.

2018. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2666mhz-es ramom van es ennyire fel is huztam. V-on szerinted mennyit allitsak? Mi a kulonbseg egy bizonyos alaplap es annak a microATX-es valtozatan? Ha neten talalok reszletes leirast egy ryzen 5 1600 overclockolasan egy gigabyte ab350 gaming 3 alaplapon, akkor en hasznalhatom ugyanazt egy gigabyte ab350m gaming 3 alaplapon? Valaszodat koszonom.
2018. júl. 24. 11:52
 9/11 anonim ***** válasza:
A helyedben én nem húznám. Egyszerűen alapon is elég mindenre. Nekem is ez van. Nincs panaszom rá alap órajelen sem. A ram-ot nem értem, hogy miért akarod piszkálni. Az összes ryzen 2667mhz-ig támogatja a ramokat.
2018. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A feszültséget ill. a válaszidőt annyira tedd amennyire a RAM gyártó garantálja hogy képes az adott frekvenciára, általában a dobozra fel szokták írni de a gyártó oldalán tuti fent van.

A microATX-es alaplapokon általában kevesebb a PCIe slot, vagy más bővíthetőségi lehetőség, nem biztos hogy egy átlag usernek ez szempont így nagyrészt ajánlhatók a mATX-es alaplapok is ha nem fontos a design.(mondjuk átlátszó ház esetén)

Lehet hogy igen de az is lehet hogy nem, ezért érdemes lassú lépésekben csinálni, figyelni a stabilitást ill. a hőfokokat is.Prime95 ill. AIDA64 mellett általában kiderül ha valami nem stimmel.

A kérdésre válaszolva szerintem is érdemes az OC, az egyszálas teljesítmény miatt.Sokat dob rajta, ill. a Zen nem termel nagy hőt így akár gyári hütővel is lehet valamennyit húzni rajta.

2018. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!