Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeraktam egy gépet nincs...

Összeraktam egy gépet nincs kép, mi a legvalószínűbb probléma?

Figyelt kérdés

Összeraktam egy gépet, bekapcsoláskor a CPU ventije felpörög és ennyi, a BIOS-t sem látni, semmi, mi a legvalószínűbb hiba? CPU?


Nincs külön videókártya, alaplapi videót használnám HDMI keresztül. Van olyan jumper az alaplapon hogy: "Display panel VCC power selector" lehet 3V 5V 12V-ot választani az számíthat vmit?


Köszönöm


2018. júl. 24. 23:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

RAM-okat próbáld meg pakolgatni egyik slotból a másikba, cserélgesd, próbld egy rammal indítani, ha megvagy mehet a másik RAM stb.


Nekem anno megvettem 300ért a gépem, ugyanez volt, egy laza mozulattal megcseréltem a két RAM-ot, és már jött is be szépen a bios...

2018. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi, csak 1 ram van benne, már átraktam a másik slotba de semmi életjel :(
2018. júl. 25. 00:02
 3/19 anonim ***** válasza:

Tuti minden csatlakozót bedugtál? Alaplapi 3V, kap áramot?

Csippanás van?


próba 1: vedd ki az elemet, gép indít, kapcsold ki, elem vissza. Nézd meg jön-e a bios.


próba 2: vedd ki az elemet, gép indít, elem be, majd kapcsold ki és be a gépet. Nézd meg jön-e a bios.

2018. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Alaplapod bios frissités nélkül támogatja a procid? Mondjuk Ryzen 2xxx széria nem feltétlen jó 300-as deszkákban, akkor se ha matricás a doboz.
2018. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

mindent kipróbáltam :(


felpörög a CPU venti, majd leáll és újraindul és utána megy folyamatosan de "se kép se hang" :(((


ha valakinek van ötlete... főleg hogy a cpu vagy a ram lehet-e a ludas, nyilván lehet más is

2018. júl. 25. 01:15
 6/19 A kérdező kommentje:
a frissítés dolgonak még utánanézek vmit olvastam én is köszi hátha...
2018. júl. 25. 01:28
 7/19 A kérdező kommentje:

igen, ha nem hardveres a probléma akkor ez a legvalószínűbb hogy frissíteni kéne a biost, csak hát ugye amíg se kép se hang addig ezt csak szervízben madj holnap


köszönöm mindenkinek a segítséget

2018. júl. 25. 01:44
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha beirnad ide a konfigot...
2018. júl. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szívesebben barkobázik a kérdező.
2018. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Vettél hozzá monitort?
2018. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!