Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeraktam egy gépet nincs...

Összeraktam egy gépet nincs kép, mi a legvalószínűbb probléma?

Figyelt kérdés

Összeraktam egy gépet, bekapcsoláskor a CPU ventije felpörög és ennyi, a BIOS-t sem látni, semmi, mi a legvalószínűbb hiba? CPU?


Nincs külön videókártya, alaplapi videót használnám HDMI keresztül. Van olyan jumper az alaplapon hogy: "Display panel VCC power selector" lehet 3V 5V 12V-ot választani az számíthat vmit?


Köszönöm


2018. júl. 24. 23:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem a ram hibánál csinálta ezt.

Probáld meg egy másik rammal.

Ha mégsem akkor sok dolog már nem lehet. :/

2018. júl. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Alapvetően:


PONTOS processzor, alaplap név így kapásból, addig csak levegőben hadonászás van. Utána ram mérete, órajele (a pontos típus lenne itt is a legjobb).


Ha egyből leáll pár másodperc után a gép, ott lehet régi BIOS, hibás lap/processzor, hibás táp, nehéz megmondani.


HDMI-HDMI kábellel kötöd a monitort a gépre, vagy van átalakító is?

2018. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy miért pontoztatok le, de ha még annyit sem írt ki hogy "no signal", akkor vagy van kép, vagy nincs monitor. De a kérdező azt írta hogy semmi, SEMMI.
2018. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Utánaolvastam és többen írták hogy nem támogatja az alaplap a 7th generációs procikat csak BIOS frissítés után, ebben bízok de csak szervízben tudom megtenni mert 6th generációs proci kell hozzá.


Kapja be az ASUS a f...mat! hogy kihozok boltból egy vadi új alaplapot és illyennel kell kínlódnom :(

2018. júl. 25. 12:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Egy: Végigsirtál két oldalt, de nem irtál konfigot egyszer sem.


Kettő: Nem akarom védeni az Asus-t, de a te hülyeséged vezetett ide, mert a hivatalos oldalon fel vannak tüntetve melyik processzorokat melyik adott bios verzió támogatja és mindig általában a legalapabbal dobozolják. Jobb helyeken kérheted is vásárláskor a BIOS frissitést

2018. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszi, nem találtam ilyen kompatibilitási listát lehet béna vagyok ez van


erről a frissítés kérésről nem tudtam, rákérdezek a boltban mi a helyzet hátha utólag megoldható a frissítés gariban, vagy megyek szervízbe vagy veszek egy "occsó" procit használtan és megcsinálom


kösz

2018. júl. 25. 13:29
 17/19 anonim ***** válasza:
Gariban biztos nem frissitik
2018. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nincsen haverodnak/ismerősnek proci?



Nekem ugyanez volt anno, haverhoz elvittem, kikaptam belőle, kettő percig tartott, frissítéssel együtt.

2018. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszönöm mégegyszer mindenkinek, BIOS frissítés megoldotta a dolgot


külön köszönöm annak aki felhívta a figyelmem erre a hibalehetőségre

2018. júl. 27. 02:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!