Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen a monitor, és mit...

Miért ilyen a monitor, és mit kezdhetek vele?

Figyelt kérdés
Egy hétig nem volt bekapcsolva a gép. Most, hogy újra be lett kapcsolva, nem adja ki a fekete színt. Vagyis amikor bekapcsolom, egy kis ideig szép fekete képet ad, de utána az egész elkezd csíkozódni nagyjâból úgy, mint mikor TV csatornát hangolsz. Vöröses színbe csinálja. A videókártyânak kutya baja, teszteltem.

2018. júl. 28. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Csak a fekete színnél van ez, minden más oké neki.

2018. szept. 18. 14:35
 2/7 A kérdező kommentje:
2018. szept. 18. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:

"Vagyis amikor bekapcsolom, egy kis ideig szép fekete képet ad" - ezt kifejtenéd bővebben? Boot-olás közben a megjelenő képeknél jó a fekete, vagy akkor mikor tovább halad a rendszer betöltésével, de előtte egy kis időre megszűnik a jel amit a monitor "no signal" felirata közöl? Ekkor, amikor kiírja, hogy no signal, ekkor jó esetleg csak? Ha így van, akkor valószínűleg a videókártya hibás.

Ha már videókártya, milyen kártyád van, pontosan melyik modell, illetve verziószám szerint melyik illesztőprogramot használod? Ami még érdekelne, hogy automatikus illesztőprogram frissítő programokat használsz-e? Azok elég szépen be tudnak kutyulni, csak azért.

"A videókártyânak kutya baja, teszteltem." - bocs, ha szkeptikusan kezelem az ilyesféle kijelentéseket, de szeretnék biztosra menni. Egyébként hogy tesztelted?

1 hét amúgy hosszú idő, de önmagától nem kéne egyszer csak elkezdenie hibásan működni. Nem lett fellökve véletlenül a gépház, vagy nem csinált vele bárki bármit?

A videókártyát ugye tesztelted, ezt írtad, de a monitort is lepróbáltad? A kábelek rendben vannak? Ha átalakítóval használod a monitort, akkor nem lehet, hogy azzal van probléma? A különböző végű kábelek a legbiztosabb átalakítók, a toldókkal sok probléma lehet. Egy apró mozgatásra is nagyon érzékenyek.

2018. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszer amúgy megpróbáltam neked válaszolni telefonról, csak elnyomtam és eltűnt minden, amit addig írtam így bezártam mindent :D Mindegy, a lényeg, hogy akkor írtam valamit, amit most majdnem kihagytam.

A monitorod pontos típusát, illetve a monitor elérhető beállításait le tudnád írni? Az új monitorommal előfordult már, hogy rosszul adta le a képet csak azért, mert be volt kapcsolva egy funkció. Ez meg is oldódott, mikor kikapcsoltam azt a funkciót.

2018. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából két hónapot volt egy dobozban. Szépen letisztítotam, majd elindítottam. Ezt mind ma csináltam. Ugyanaz a baja, mint ami volt, azért raktam képet. Semmi ötletem nincs. Tesóm azt mondta, hogy lehet hogy a hangfalam "mágnesezi", de két éve azokkal együtt használom, úgyhogy nem hiszem hogy ez lenne a baja.

Bootolás közben is ilyen.

GTX 1050Ti-om van, és a legújabb illesztőprogram van fenn. Driver Booster Pro-t használok, ami megkeresi és telepítí a legújabb illesztőprogramokat. A videókártyához nyilván nem ezt használom.

A videókártyát teszteltem, másik gépben. A monitort megpróbáltam alaplapira dugni, de úgyis ugyanilyen volt.

Egy VGA -> HDMI átalakítót használok. Pontosabban ezt: [link]

A monitoromról csak annyit tudok, hogy Belinea márkájú... :D

A beaállításai se lettek állítva, csak máshol van összerakva.

2018. szept. 18. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Az átalakítót próbáld meg valahogy letesztelni, ha van rá lehetőséged.

A monitort próbáld meg olyan helyre elvinni, ahol nem kell átalakítóval szórakozni és próbáld le. Ezzel kizárhatod a monitor hibát. Így vaktába hirtelen csak annyit tudnék mondani, hogy valami az átalakítóval van. Ezért említettem, hogy előbb azt teszteld valahogy.

2018. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van két tápkábelem. Megpróbáltam mindkettővel, s ahogy igazgatom nagyritkán változik a "vörös cuccmák" mennyisége a képernyőn, de szerintem nem attól van. Megpróbáltam azt is, hogy kihúztam a VGA-t. Nos, nem azzal van a baj, mert anélkül is ilyen.
2018. szept. 19. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!