Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja, hogy nem lehet...

Mi okozhatja, hogy nem lehet bekapcsolni a gépet?

Figyelt kérdés

Nem reagál a gép a bekapcsoló gombra, pedig 10 perccel korábban még működött, akkor lett utoljára kikapcsolva. Korábban is csinálta ezt, de most a sokadik próbálkozásra sem indul. Típust ne kérdezzétek, valamilyen 2 magos Intel proci, kb. 6-8 éves alaplap lehet, valami ős videokártyával, amúgy jól működött. A Táp Chieftec 400W, ennyit tudok róla.

Csak felsorolom, hogy mi a helyzet, hátha valakinek van ötlete:

- Lehúztam a tápot a HDD-ről és a CD meghajtóról, kihúztam hátulról minden perifériát,

- betáp van, +5V SB megjelenik a táp csatiján,

- nyomógomb jó, alaplapi tüskecsatinál összezár,

- ugyanott a power switch csati manuális rövidre zárásra sem indul,

- CMOS gombelem cserélve lett (nem segített),

- PS-ON érintkező 4-5 Volt körüli értéken, a bekapcs megnyomására sem változik,

- Power-Good: 0V, meg sem rezdül,

- ha kihúzom teljesen a tápot a gépből és a PS-ON vezetéket lehúzom GND-re, akkor a ventik ugyan nem indulnak el (talán a terhelés hiánya miatt), de a Power Good 5V és az összes kimenő fesz. megjelenik, látszólag szépen elindul a táp.

- Egy másik gépre átdugva a tápot ugyancsak nem indul, nem lehet azt sem bekapcsolni. (Ez egy régebbi gép, de elvileg működnie kéne.)

Na szóval nem értem, olyan, mintha az alaplap nem akarná elküldeni a PS-ON jelet a tápnak. A hőségre is gyanakodtam, vagy alaplapi érzékelő hibára. De akkor miért nem ment a másik régebbi gépben sem. Önmagában viszont elindult a táp. Minden tippet, ötletet szívesen veszek, előre is köszi.



2018. júl. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Talán az eredeti gépbe tegyél egy másik tápot hogy azzal indul-e.
2018. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valszeg az lesz a következő lépés, de hátha csak nem jutott eszembe valami triviális megoldás.
2018. júl. 29. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha másik gép sem indul be, akkor egyértelmű a táp a ludas.
2018. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A táp romlott el.

Egyébként #1-es, jogos, csak ugye a tápok nincsenek ingyen, hogy csak úgy cserélgessem őket. :)

2018. aug. 1. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!