Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a gép random...

Mi okozhatja a gép random újra indulását?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Napok óta változó időközönként a pc újraindul akár terhelés(játék) akár terhelésmentesen (csak be van kapcsolva és az asztal látszik). És nem tudok rájönni miért.

Cseréltem régi tápomat már, procit cseréltem hűtővel (pasztáztam)

Kivettem a vidikarit és alaplapra kötöttem a monitort, merevlemezt is cseréltem.

Takaritottam is, ramok dualba vannak oda kerültek vissza ahol voltak. Alaplapi elemmel reseteltem is már.

Windows10et is újra raktam már


Konfig:

Táp: codegen 400watt -> Approx 500w

Proci: intel e2200 -> intel e8400

Alaplap: gigabyte g3m-e2sl

Ram: 2x2gb samsung

Gpu:ati radeon hd5450 1gb

Merevlemez: samsung 320gb


Valakinek ötlet?

Előre is köszönöm.



2018. jún. 16. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A szar tápot egy még szarabbra cserélted, gondolom emiatt csinálja.
2018. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az Approx egy moslék, attól még ezt a konfigot röhögve el kellene tartania még ha csak alig a felét adja le a ráírt értéknek. Ettől függetlenül lehet a szar táp miatt is. De lehet akár lap hiba is. A codegány is nyírhatta az idők folyamán. Legfeljebb az Approx befejezi. Én egy normális táppal is megnézném azért.
2018. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem vagyok tisztában melyik márka jó-melyik nem, így utólag is elnézést kérek. én a pénztárcámhoz mérten szoktam nézni az alkatrészeket. Ha vastag lenne, akkor nem ilyen vasam lenne már 9. éve. Bár így 9 év után most először van vele gondom.

Igazából arra jó bármilyen táp, hogy leteszteljem azzal hogy viselkedik. A codegen így is 9 évet volt bent a gépben szóval számomra nem egy moslék márka :)


időközben egy ismerős mondta, hogy lehet a win10 1709-es buildje okozhatja a gondot. Holnap felfrissítem a 1803-asra ha gépközelben leszek.

2018. jún. 16. 21:09
 4/4 A kérdező kommentje:

A másik Build se hozta meg a változást,

Sőt kölcsön kértem ismerősömtől tápot, 2-t próbáltunk,egy Cooler Mastert és egy Corsair-t. Mindkettőnél azt csinálta a gép.

2018. jún. 19. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!