Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység lehet a hibás?

A tápegység lehet a hibás?

Figyelt kérdés
Adott 3,3 - 12 és 5 V ágak, 3,3 volton aidaval néztem 3,820-on volt míg az 5 volton 5,2 körüli érték, a 12 volton pedig 11,8 körüli érték, ez már a beteg táp előjelei?

2018. júl. 31. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szoftveres mérésekre nem érdemes hagyatkozni, ugyanis ilyenkor az alaplap tápellátó vonalain lévő feszültség szenzorok mérnek.

Láttam én már ugyanolyan fajta másik alaplapot, de ugyanazzal a táppal mérve. 0.8V feszültség eltérésel mértek AIDA64-be. Nem megbízható, csak egyfajta tájékoztató jellegű.


Egy jobb fajta multiméterrel érdemes rámérni.

2018. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
Ha a szoftveres mérés teljesen megbízható lenne akkor azt mondanám hogy 3.3V csúnyán néz ki. Milyen tápegység, hány éves?
2018. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

3 éves a nevét nem nagyon tudom, valami power féle.. nem tudom mennyit segít ez neked avagy majd nekem.. a mostani értékek terhelés nélkül egész jónak mondhatóak(lásd a képen)


[link]

2018. júl. 31. 13:42
 4/4 A kérdező kommentje:
ja még akartam egy gondolatot hozzá, hogy a processzor terhelésnél 73 fokra megy illetve a magok külön-külön, ebbe a rohadt melegbe még ez is melegszik :/
2018. júl. 31. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!