Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges lenne?

Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok gép újításon gondolkodom már egy ideje illetve az öregem is.


Az jutott eszembe hogy elég lehet-e egy izmosabb gépet összerakni és azt ketten használnánk egyszerre valamiféle osztott módban?


Linustech videóban láttam,hogy kb 6 gtx 1080 és valami bruttál xeon procit pakoltak egybe és a fél háztömb arról tolta.


Csal az emlékezetem vagy tényleg kivitelezhető ez?



2018. júl. 31. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha brutálisan izmos, mint Linuséknál, akkor persze, a windows 10 beépített távoli asztallal használható két külön fiókkal :D

Nem tudom, hogy mire szeretnétek használni a gépet és mennyi a büdzsé, de ha hardcore gamerek vagytok, szerintem jobban jártok két külön géppel. Már csak azért is, mert a grafikus feldolgozás ugyanúgy megtörténik azokon a gépeken is, amikről használjátok :D

2018. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kivitelezhető, de nem éri meg.

Inkább legyen fejenként egy 1060 6gb egy i5 8500-al és kész :D


Persze ha van pénz, lehet nagyobb is bele, de amit írtam az elég simán FullHD-ra.

2018. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem hát pont pénz spórolás céljából gondoltam rá de ha így még romlik a teljesítmény akkor felejtős 😃 amúgy nem vagyok vmi hardcore gamer 1080p only 60fps limit fater meg solid edgezne rajta de semmi komolyabb animáció.
2018. júl. 31. 23:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat ment a kacsó.
2018. júl. 31. 23:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Linus-os videoban, elég hardcore gépet raktak össze, a teljesitményromlàs a VGA Passthrough miatt olyan 3%-ot jelent maximàlisan.

De Linusék szerver processzort hasznàltak, amely nem jàtékra van kiélezve, igy az a teszteken alulmarad a asztali processzorokhoz képest, valamint tovàbbi pàr szàzalékot jelent, hogy ök virtuàlis gépen keresztül jàtszottak.

Igy az ötlet kivitelezhetö àm a konfig egy kicsit lassabb mintha ketten csinàltok egy-egy gépet.

Bàr Linusék költségvetése mellett ez a pàr szàzalékos teljesitményromlàs nem igen szembetünö, tekintve, hogy egy GTX1080, 97%-os teljesitményen is futtat minden jàtékot, és egy 2*28 magos XEON processzor még ha a Branchmarkokon -Virtuàlis kiosztàs mellett nem produkàl annyit mint egy jobb i5-ös de szintén elhanyagolhato különbséget jelent, Linusék azért csinàltàk meg, mert elég menö dolog 1 gépröl 6 embernek jàtszani, nem pedig azért mert az lényegesen olcsobb lenne. Kettötöknek is meg lehetne csinàlni nem feltétlenül XEON processzorral bàr az egyedüli amit megsporoltok -nem kell 2 alaplapot venni, vagy 2 db processzort

2018. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az lenne a cél h ne keljen 2 proci meg 2 alaplap. mint mondtam 1080p gamingra kelllene amire egy 1080 több mint elég illetve néhány animáció.

Milyen programmal lehet egyébként ezt megoldani vagy hogyan?

2018. aug. 1. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

A linux tech vilàgosan leirja, hogyan épitették a joszàgot:

https://www.youtube.com/watch?v=LuJYMCbIbPk

Vagyis ök egy Lime Technology àltal supportolt modositott linux alapu disztribuciot hasznàltak:

[link] amelyet itt kell letölteni.

Ezutàn hàlozatrol beàllitottàk a 2 virtuàlis gépet: VGA Passthrough-al ( Ilyenkor 2 VGA mindenképpen kelleni fog.)

Majd feltelepitették a virtuàlis gépekre a Windows-t azokat, azokra a drivert és fut minden.

érdekesség, hogy a gépet teljesen ezzel a modszerrel hàlozatrol, vagy az ACPI kikapcsolàssal lehet, mert a Windows leàllitàsa nem egyenlö azzal, hogy a fizikai gép ki is kapcsol.

Kell egy szàmitogép amely fejenként 8-8 Giga ramot esetleg többet tartalmaz, két jobb vigia kàrtya, és egy

Legalàbb 8 magos hiperthreadinget tàmogato processzor:

Jelenleg ezen a téren elsö helyezett a AMD Ryzen 7 2700X, vagy a mégtöbb fizikai mag miatt egy AMD ThreadRipper 1950X.

A BIOS-ban be kell kapcsolni a virtualizàciot és utàna a fenti Linuxot feltelepiteni és beàllitani ahogy azt Linus is tette.

2018. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és érthető választ illetve a linket is! Ezen még át rágom magam!
2018. aug. 1. 20:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!