Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Öreg alkatrészek, de hibátlano...

Öreg alkatrészek, de hibátlanok, használhatom őket NAS-hoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egy NAS-t. Vettem hozzá 4 darab WD10EZEX HDD-t, de maga a konfig elég régi. P45-ös lap, Core 2 Quad Q9300, 8 GB DDR2 RAM, és egy 450W-os "ezer éves" Chieftec táp, egy szintén ősrégi Radeon HD 4850, meg egy Raidmax gépház. A táp feszültségek szoftveresen és multiméterrel mérve is rendben vannak. Memtest-et is futtattam egy éjszakán át, hibátlan lett. Ezek alapján használhatom ezeket így együtt, vagy inkább ne kockáztassak és vegyek egy új tápot?
2018. aug. 1. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Használhatod, csak sokat fog fogyasztani. Ha 7/24-ben megy, akkor lehet hogy jobban megérné egy célhardver vagy egy Raspberry Pi.
2018. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hali ! Nem lebeszélni akarlak róla de sokkal jobban jársz ha magad veszel egyet pl. Synology oldalról ds115j 30 ezerből megvan + már van vinyód a többi alkatrészt eladod. Mivel az a táp se erre a célra született h 24/7 mennyen, ha mindenképp építeni akarsz ajánlok valami olyat ami hangtalan és alig eszik valamit pl.alaplap ami integrált procit és videomegjelenitot tartalmaz vagy nagyon alscsony fogyasztású itx am1 kifutott szériás gépet(ha érdekel leírom) alaplapi pico tápegységgel laptop adapterről megy (90w). Vagy belevágsz valami újba és raspberry pi NAS szervert csinálsz. Nekem synology van énis építeni akartam de jobb is h ezt vettem mert kiváló termék letisztult böngészőn keresztül eléred bárhonnan és hangtalan az egész cucc. De te döntesz ez csak egy vélemény :)
2018. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólóval: a proci max 95 W-os ( [link] ) a videokártya 110! ( [link] ) Ehhez hozzájön a 4 vinyó - darabja max 30 W ( [link] ) - szépen ki van centizve.


Persze ha nincs teljesen kihasználva a rendszer (akár szimpla parancssoros Linux headless - képernyő, billentyűzet és egér nélkül, hálózatról vezérelve - üzemben), nem fogja felvenni ezt a maximum teljesítményt, de az alapfogyasztása így is nagyobb lesz, mint egy eleve kis fogyasztású rendszeré. A videokártyát mindenképpen cserélném - egy szervernek nem kell ekkora teljesítményű kártya (oké, lehetett volna vele kriptovalutát bányászni ;) ).


Javaslataim:

* kösd a merevlemezeket RAID-tömbbe

* használj olyan fájlrendszert - például BTRFS vagy ZFS - amiben van hibajavítási lehetőség

* az igen fontos adataidról rendszeres időközönként készíts külön meghajtóra (akár USB-s merevlemezre, akár felhőtárhelyre) biztonsági másolatot (ezt tárold külön fizikai helyen) és ellenőrizd időnként ezek integritását

2018. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen hálózatról lenne a gép vezérelve, 2 HDD RAID 1-be lesz kötve (ezen lesznek a fontos adatok), a másik kettő nem (nagyrészt filmek és más "pótolható dolgok). Azért ez a VGA van benne, mert ez van otthon fölösbe'.

De igazatok van, lehet, hogy eladom az egészet a pacekba, és veszek egy erre a célra kifejlesztett gépet (nem fontos, hogy épített legyen).

2018. aug. 1. 17:48
 5/5 A kérdező kommentje:
UI: A fogyasztás nem lényeg, olyan helyen lesz, ahol nem én fizetem az áramot.
2018. aug. 1. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!