Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy gépet csak elég...

Moriarty05 kérdése:

Vettem egy gépet csak elég gyenge benne a videokártya és szeretném lecserélni az MSI GeForce GT 710 2GB 64bit egy GIGABYTE Radeon RX 560 Gaming OC 4GB GDDR5 128bit kártyára, ezt megtehetem vagy van valami amit ilyenkor számításba kell venni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Meglehet csinálni ha megvannak a kritériumok pl egy minőségi táp min 400 wattos megfelelő proci valamint nem ajánlom ezt a kártyát inkább 1050 gtx 4gb sokkal erősebb kb hasonló áron.

Írd le a masina pontos adatait és könnyebben válaszolunk.

2018. aug. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az alaplap HP Compaq 8200 Elite SFF PC

Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz

8 GB ram

NVIDIA GeForce GT 710 2 GB 64bit

2018. aug. 2. 00:45
 3/8 CspCsj ***** válasza:

HP Compaq 8200 Elite SFF PC-nek kisméretű gépháza van, amibe csak alacsony (LP - Low Profile) kártyák mennek bele:

[link]

2018. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen jól írja LP (low profile) gtx 1050 még elmegy vele sok jót olvastam erről a configról igen jól muzsikált a játékokkal is.

[link]

2018. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

ezt a kártyát néztem bele csak ahogyan írtátok kevés a hely ezért egy ilyen kábelra is szükség van

[link]

2018. aug. 2. 14:14
 6/8 CspCsj ***** válasza:

Hát ha tényleg SFF gépházad van, akkor szerintem azzal a plusz kábellel sem fog beférni.

https://www.youtube.com/watch?v=wsT2fy8YqP0


Ekkor csak alacsony (LP=low-profile) kártya jöhet szóba.


Persze gépházat is cserélhetsz - azonban a HP alkatrészek méretei nem szabványosak, így normál gépház lemezoldalát fúrni-faragni kell majd.

2018. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Ha mégiscsak nagyobb, CMT gépházad lenne, akkor elég bepattintani:

https://www.youtube.com/watch?v=jceeH2NqjPI


Ráadásul az SFF gépházban 240W-os táp van (igaz 90% körüli hatásfokkal):

- processzor max. 95W,

- videokártya max. 75W,

- egyéb dolgok összesen kb. 40W (alaplap, memória, HDD).

150W felett fog fogyasztani húzósabb játékok közben.

Plusz a kis hely miatt eléggé melegedhet az egész hóbelevanc.

2018. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A GTX kártyának a gépházon csinálok foglalatot, az oldalát nem rakom vissza + még egy ventilátort rakok a gépbe és így remélem bírni fogja. A táp valóban gyenge 270W-os de ha minden kötél szakad akkor lecserélem.
2018. aug. 3. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!