Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek az...

Milyen laptopot vegyek az egyetemista fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam szeptembertől megy egyetemre, és laptopot kellene vennünk neki. Én nem igazán értek ezekhez, a cégtől kapom, és használom, ezen felül semmi közöm nincsen hozzájuk..., ezért kérnék segítséget.

Van playstation-je, szóval a játék az nem szempont, csupán a böngészés, illetve az office. De nem szeretnék kétévente laptopot venni, szóval ha esetleg tudnátok olyat mondani, amin ezek gondtalanul futnának még pár évig, hálás lennék.


/nézegettem honlapokat, de én nem tudom, hogy mire elég 4 giga ram, stb.../


2018. aug. 3. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt költenél rá?
2018. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából ez a végösszegtől függ, mert 50 ezret - akármennyibe is kerül - adnia kell bele, mindenesetre 150-170 ezer forintnál többet nem akarok rá költeni, szóval a végösszeg az körülbelül 200 ezer forint.
2018. aug. 3. 22:08
 3/11 Alain Delon ***** válasza:
25%
A 200 töredékéért egy használtat. Egyetemre nem kell semmi különleges.
2018. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

[link]

Ez jópár évig ki fog tartani.

2018. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze ha használt is szóba jöhet, akkor más a helyzet...
2018. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Játék nem szempont?

De szempont a jegyzetelés, és netezés?

Tablet.

Mind szépek és jók a játékok, de egy egyetemista egy laptop akkut 2 év alatt tönkrevághat.

Miért?

Használja bent, elmegy az albérletre, 95%-ról lemegy 60%-ra és felnyomja töltőre, és ez megy így ,hogy mindig maxra, üzemkészre.



Ipad Air 2 ,ha funkcionalitás és jegyzetelés, netezés a szempont.

Tőbiztos a rendszere.

Egyszerre tudja mindkettőt, akadás kizárva.

Androiddal is ellehet.


Ha mindenképpen tablet, akkor 4gb ram elég lehet, bár 8gb az igazi úgymond.

170-be : ASUS VivoBook Max X541UA-DM2203 8gb ram, I5 7200U processzor, SSD-vel.

Ezzel a gyors munka elérhető.

2018. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megbízható a hasznaltpiac? Csak azt nem szeretném hogy két hét alatt tönkre menjen, és ki legyen dobva a pénz.
2018. aug. 3. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem mérnöki szakra megy, elég egy átlag laptop. Mindenképp 8 GB RAM legyen benne, dedikált videokártya. Az aksi lehetőleg bírjon ki egy vonatutat (ha ez játszik), vagy ha be akarja vinni az egyetemre, és nem tudja ott tölteni. A kijelző HD felbontású, matt legyen. A merevlemez mérete szükség szerint, szerintem nem fontos SSD, az megdobja az árat. A legkritikusabb a jó processzor (Core i7, i5). Én 200 ezer alatt nem vennék.

Ha esetleg mérnöknek menne, és tervezni fog, akkor mindenképp PC kell.

2018. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Kérd meg a fiadat, hogy válasszon ő laptopot egy összeghatáron belül. Pár óra kutatómunkával eléggé képben lesz hozzá. Amikor egyetemre mentem, én is magamnak kerestem, a szüleim nem értettek hozzá. Ez a laptopom meg is van 6 éve, tökéletesen működik.
2018. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Boltban is tudsz venni használt gépet garanciával. Pl a laptopszalonnál. Egy HP 840 G1 ki fogja szolgálni egyetem végéig és SSdvel együtt megvan 100bol.
2018. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!