Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7-t,8.1-t,10-t, lehet...

Windows 7-t,8.1-t,10-t, lehet úgy telepíteni SSD-re hogy a 2 db HDD-t nem csatlakoztatom le?

Figyelt kérdés

Újba akarnám tenni a Windowst, de nem akarom most ezért széjjelszedni a gépet.


Olvastam róla hogy ilyenkor le kell csatlakoztatni a HDD-ket, eddig így csináltam, de most nem akarom széjjelszedni.


Nem akarom a Windows valamit a HDD-re pakoljon.



2018. aug. 4. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem. Már most valami fontos dolog a HDD-n van. A bootszektor. Így ha később kiveszed a HDD-t main a bootszektor van, akkor az SSD-re telepített oprendszer nem fog elindulni.
2018. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem telepítek egy darabig. :(


Sajnos az egyik kezemet nem tudom használni mert nem olyan rég varrták össze az egyik ujjamat.

2018. aug. 4. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Na várjunk. Ha eddig le volt húzva minden más az SSD-n kívül, akkor a HDD-n nem lehet boot szektor, hisz nem volt csatlakoztatva a legutóbbi telepítésnél.


Az viszont valószínű, hogy újratelepítésnél oda is pakolna a Windows, így ajánlott lehúzni minden mást. Éppenséggel megoldható egy kézzel is, ha nem kell mozgasd a gépházat. Csak kell egy mágneses csavarhúzó hozzá.

2018. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hármaska. Olvasd el újra a kérdést.
2018. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit zagyvaltok ossze? Nem kell lehuzni a hddt
2018. aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem kötelező levenni. De a következményeit leírtam kedves 67%-os az első válaszomban!
2018. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem vettem le a HDD-t az SSD mellől és semmi windows nyom nincs rajta, se boot szektor, se rendszermappa, se semmi rejtett fájl (Alaposan átnéztem)
2018. aug. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Téényleg???

Amikor HDD-re telepítesz oprendszert akkor kerül bootszektor a vinyóra, különben nem indulna el az oprendszered. Ha ezek után beteszel egy SSd-t és arra is telepítesz egy oprendszert, majd kiveszed a HDD-t, nem fog elindulni az SSD-re telepített sem!


"Én sem vettem le a HDD-t az SSD mellől és semmi windows nyom nincs rajta,"


Mert valószínűleg azon a HDD-n nem is volt oprendszer.

2018. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt rajta egy Windows 7

De egy teljesen friss telepítéssel (úgy, hogy a másik winyón is rajta marad a windows) is meg lehet simán oldani, hogy az SSD-s windows NE függjön a HDD-s windóztól

Tehát mindkét "lemezen" lesz BOOT szektor, de zeek egymástól függetlenek, amelyikről bútolsz, arról indul a rendszer, majd az SSD-t beállítva PRIMARY BOOT-nak a HDD-ről gond nélkül törölhető a másik rendszer minden nyoma, boot szektorral együtt

(Már nemegyszer csináltam)


a lényeg, hogy ha a boot sorrend illetve meghajtó sorrend megfelelő (SATA-nál is számít (!!!) a bekötési sorrend, viszont a BIOS-ban is lehet ezeket állítani - Ha a BOOT az SSD-re irányul, és a HDD-n letiltod a boot-ot, akkor tökmindegy, hogy eddig azon hány rendszer volt/van, a tiszta SSD-s telepítés NEM fog hozzányúlni a HDD boot szektorához, létrehoz egy sajátot az SSD-n

(Persze ezt is el lehet rontani, kezdőknek a CSAKAZSSDVANBEDUGVA-módszer javasolt

2018. aug. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Doszka akkor segíts itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Az történz amit írtam. Lehúzta a bootszektorost és nem megy a windows, ahogy írtam :)

2018. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!