Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyamatos leállás, ami egyre...

Folyamatos leállás, ami egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Fejlesztettem a gépemen, igy vettem egy MSI Z370 a pro -t és egy I5 8600k -t. De van egy olyan hibája, hogy random leáll, windows betöltés előtt, jelszó berás után, mikor hogy.. valamikor a billentyűzetet se érzékeli, de most, hogy frissitettem volna a bios-t, hátha, leállt frissités közben, és most már teljesen halott az alaplap.

Utánanézek a bios visszaállitásnak, de mit tehetek a folyamatos leállásokkal?

500 wattos Chieftec tápom van, ami az alkatrészek cseréje előtt tökéletesen működött, és szerintem nem eszik annyit a gépem, hogy ne legyen elég.


2018. aug. 6. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát csak az a gond, hogy a lap cserével mindent megbolygattál, minden rendesen a helyén? Lazulás kicsúszás, vezetékek, ramok?

Nem tudom milyen az az 500 wattos chieftec pontos megnevezésén, de attól még, hogy ha esetlegesen nem zabál 500 wattot a géped, attól még nem feltétlenül van annak a chieftecnek ereje teljesen kiszolgálni.


Vannak a neten PSU kalkulátorok, ki tudod számolni a komponenseid pontos nevével, hogy kompletten mennyit eszik a géped. De ez nem garancia semmire, főleg nem, ha gyenge minőségű a tápod.

2018. aug. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bios frissítés közben leállt a géped, akkor arra az alaplapra már keresztet vethetsz. Esetleg kereshetsz egy bios szerelő céget, ahol kiforrasztják a chip-et és újat forrasztanak bele. Vagy új alaplapot veszel.
2018. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Max elállok a szerződéstől, kalkulátort is néztem már, maximum 437 wattot kéne ennie a rendszernek
2018. aug. 6. 08:49
 4/7 MGéza ***** válasza:
Milyen konfigod volt előtte? Milyen Chifetec? Az is tág fogalom, az iArena, Smart már bőven a maximális elméleti terhelés elérése előtt képes beadni a kulcsot, de vannak jobb típusok is mint a CTG, amik tovább bírják.
2018. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:
Ja és még valami: Hiába állsz el a szerződéstől, ha a tápot folyamatos határra terheléssel kikészítetted, akkor lehet hogy kikészült pár kondenzátor is, és akkor egy gyengébb konfignál is ugyanúgy vacakolni fog. Inkább azt cseréld.
2018. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:

Ha Smart, akkor itt a rövid magyarázat, 12V combined max 408W:

[link]

2018. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

CTG-500 80P a tápegység, de nem azzal van baj, hanem a Bios -al.. hogy tudom visszaállitani? Cmos reset volt elem kivételével és kábel kihúzással, de nem segitett, jumper sapkám nincs, alkatrészeket újracsatlakoztattam, stb..

Monitor fekete marad, molexes ventik és proci venti működik, de a többi venti nem (vga, ház venti) billentyűzet num nem világit, és a speaker se csippan

2018. aug. 6. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!