Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez adatok helye?

Merevlemez adatok helye?

Figyelt kérdés
Több merevlemezem is van és mindegyikkel az a probléma (azon kívül hogy szinte tele vannak), hogy a vége fele már nagyon lelassul mind az írás mind az olvasás. Az egyik 2 TB-os vinyóm elején az olvasási sebesség közel 120 MB/s, a végén meg már csak 50 MB/s. Emiatt arra gondoltam, hogy nem lehetne-e valahogy azt megcsinálni, hogy én döntsem el hogy egy fájl hova kerül a merevlemezen? Azaz ha rámásolok egy filmet az simán mehetne a végére hisz ott nem kell nagy olvasási sebesség, viszont egy játéknál meg már kell így azt meg lehetne a legelejére rakni. (Azt tudom hogy nem is 1 fizikai lemez van belül, így nincs eleje meg vége, de remélem azért értitek.) Szerintem ez egy tök hasznos funkció lenne, még akkor is ha csak macerásan lehetne megoldani hogy hova kerüljenek az adott fájlok.

2018. aug. 8. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a merevlemez maga végzi. Hiába hasznos, ez nem megoldható...
2018. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a töredezettség-mentesítést. Ha az alacsony szinten van azon kívül mást nem tudsz tenni. Mellesleg pont nem volna értelme a végére - gondolom a lemez külső szélére gondolsz - rakni azt az adatot amihez nem kell nagy sebesség, mert a lemezek szélein pont hogy nagyobb az olvasási sebesség.
2018. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Töredezettségmentesítés megvolt, az nem segít. Neten néztem teszt eredményeket, ott is hasonlóan lassú a végén a sebesség.

A végére nálam azt jelenti, hogy a belső részére a lemeznek. Ugyanis ha a rendszer végzi az adatok helyének a pozícionálását, akkor mikor még üres a lemez akkor a külső részére (elejére) pakolja a dolgokat.

2018. aug. 8. 18:34
 4/7 MGéza ***** válasza:
100%
Pont így van. A merevlemezen töredezettségmentesítés ide vagy amoda, előbb-utóbb sok adatnál a fejnek sokkal sűrűbben kell pozicionálódnia mivel hogy mozog, nagy időveszteség, főleg a ha sűrűn, kicsi fájlokat kell összeszednie sok helyről.
2018. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És mint írtam erre nincs orvosság. SSD.
2018. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha NTFS fájlrendszerről van szó, akkor megpróbálkozhatsz a következővel. Lementesz mindent adatot a lemezről, utána letörölsz róla mindent (legegyszerűbb, ha ráengedsz egy gyorsformázást), majd mappánként szisztematikusan elkezded visszamásolgatni a dolgokat. Először azokat, amiket a lemez elejére szeretnél tenni, majd sorban azokat, amiket hátrébb. Mivel az NTFS arra törekszik, hogy az adatok egymás után legyenek a lemezen, így elérheted ezt. Ha nem NTFS-ről van szó, hanem pl. ext4-ről, akkor már nem fog menni ez (mert ott meg az a törekvés, hogy egyben maradjon a fájl, ne aprózódjon szét egymástól távol lévő szektorokba).

De persze ez akkor jó, ha megvan már minden, amit a lemezen szeretnél tárolni, mert utólag már nem lehet rendezkedni.

2018. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát sajnos folyton változik hogy mi van a lemezen, így nem nagyon oldható meg.

2018. aug. 9. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!