Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha leszedem a routerem antenná...

Ha leszedem a routerem antennájáról a műanyag borítást, azzal növelhetem a hatótávját?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, az ~99,99%-osan átengedi ha normális és nem 500-é vetted kínából :)


Vályogház? Vagy nagyon nagyon nagyon vastag tégla?

Akkor inkább vegyél még egy routert és kösd össsze (akár vezeték nélkül), az új router lehet olcsóbb féle 100/100mb-os N-es is, csak repeaterként lesz használva.

Vagy vegyél repeatert, de úgy néztem néha drágább mint egy komplett router :D (+ a 2. új routerből tudsz netet adná kábellel is ha kell, pl másik szobába is van egy számítógép ami eddig csak wifi stickel tudott...)

2018. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha leszedem a burkolatát és hosszában összeforrasztok két antennát?


A tégla is, meg a ház közepén lévő kandalló legyengíti a jel átjutását a ház másik sarkában lévő szobába.


Van még egy router bekötve WDS módban, így L alakban eljut a jel oda is, de én szeretném a legtöbbet kihozni belőle. Meg szeretem az ilyen csináld magad dolgokat, így amit csak lehet és megtudom magam oldom meg :)

2018. aug. 12. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Esélytelen!

Az ilyen türkökkel összesen maximum 1-2% -ot lehet nyerni.

Többet segít ha ~6cm -t arréb helyezed, a hullám terjedés miatt.

Esetleg 2 egymás felé fordított parabola fókuszpontjába helyezett eszközzel tudnál nagyobb teljesítményt kinyerni.

Bár hülyén fog kinézni a szobában egy legalább félméteres parabola. :-D


Én is a jelismétlő(ke)t ajánlom, 1-2 darabb elegendő.

Oda kell helyezni ahol még jól tud kapcsolódni a routerhez.

(Gyakran lerakják maguk mellé az emberek és csodálkoznak hogy ugyan úgy szakadozik.) :-D

2018. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz így játszani az antennákkal, esetleg annyit tudsz hogy ha cserélhető rajta az antenna, akkor veszel hozzá nagyobb antennát. Ezeket nagyon pontosan frekvenciára hangolják gyártáskor, ha te hozzányúlsz, 100% hogy elrontod csak, és szerencsétlen esetben ez azt is okozhatja hogy a routered elhalálozik.
2018. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felrakod a padlásra a routert. Sok helyen így oldják meg.
2018. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!